Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da ‘Himmet’ parası toplayan 7 kişi gözaltında

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında örgüt adına Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde himmet parası topladığı ve örgüte üye kazandırmak için toplantılar organize ettiği iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ve Sivrihisar Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçe merkezinde belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, himmet parası topladıkları, örgüte üye kazandırmak için toplantılar organize ettikleri öne sürülen müezzinlik yaptığı öğrenilen Mustafa A., eşi Gülay A. ile esnaflık yapan Bünyamin Ç., Derman D., Hamdi Ç., Ayşe Ç. ve İzzet Ç., gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheli 7 kişinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

FETÖ imamı yakalandı

Darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında örgütün “imamlarından” olduğu öne sürülen bir kişi gözaltına alındı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Sivrihisar Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, örgütün Sivrihisar yapılanmasına yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında, örgütün “imamlarından” olduğu öne sürülen İlçe Tarım Kredi Kooperatifinde mühendis olarak çalışan B.Y’yi yakaladı.

Gözaltına alınan şüphelinin evinde yapılan arama ve kontrollerde, örgütsel dokümanlar, himmet paraları ile ilgili listelerin yanı sıra bilgisayar ele geçirildi. Söz konusu bilgisayarda cinsel içerikli filmler de bulundu. Zanlı B.Y, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'da 'Himmet' parası toplayan 7 kişi gözaltında