Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Kurslara Büyük İlgi

Sivrihisar Belediyesi kültür ve sanat kursları 7’den 70’e tüm ilçe halkına hitap ediyor, büyük ilgi görüyor.

Müveccel Sivaslıoğlu ve Sibel Işık, Sivrihisar’ın kültürel değerlerinin korunmasında önemli rolü olan, kadın derneğinde görev üstlenen Sivrihisarlı kadınlardan. Sivrihisar’ın önceden ilgisiz bırakıldığını ancak bugün hak ettiği değere kavuştuğunu söyleyen Sivasoğlu, burada yaşadığı için çok mutlu olduğunu ifade etti. Müveccel Sivasoğlu ve Sibel Işık, Sivrihisar Belediyesi’nin kadınlar için açtığı sanat kurslarına katılıp birçok alanda eğitimler almış.

Dört senedir devam eden bu kurslarda kadınların yaptığı el işi ürünler, tarihi Alemşah Kümbetinin hemen yanında bulunan dükkanlarında satılıyor. Böylelikle kadınlara iş istihdamı sağlanıyor. Belediyenin bu projesi sayesinde Sivrihisarlı kadınların evden çıkıp sosyal hayata karıştığını söyleyen Işık, bu projenin bir parçası olduğu için kendisiyle gurur duyduğunu ifade ediyor.

sivrihisar kurslari - Sivrihisar'da Kurslara Büyük İlgi

Sivrihisar Belediyesi binasında yer alan kurslar kadın, erkek, büyük, küçük tüm halkın gerek iş imkanı, gerek eğitim, gerek hobi olarak yararlanabilmesine olanak sağlıyor.

Sivrihisar Mehmet Kaplan Ortaokulu Özel Eğitim sınıfı öğrencileri düzenli olarak ebru kursuna katılacak sanatla iç içe oluyor. Bir yandan ebru sanatını uygulamalı öğrenen öğrenciler bir yandan da el becerilerini geliştiriyor.

kurslara ilgi - Sivrihisar'da Kurslara Büyük İlgi

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'da Kurslara Büyük İlgi