Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Ramazan Bir Başka Güzel

SOFRAMIZI DÜMREK MAHALLEMİZDE KURDUK

Geleneksel hale gelen İftar sofralarımızın sonuncusu İlçemize bağlı Dümrek Mahallesinde kuruldu. Ramazan ayının manevi atmosferi altında hemşehrilerimiz ile Ramazan’ın bereketini, gönüllerimizi ve soframızı paylaştık. Birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte oruçlarımızı açıp, sıcak bir iftar programı yaşadık. Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü vatandaşlarımız ile tek tek ilgilenerek, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti. İftar programı kapsamında Tasavvuf Sanatçıları Murat Oykun ve Osman Vahit sahne aldı. Semazen gösterileri vatandaşların büyük beğenisini toplarken, çocuklarda unutulmadı, programa gelen çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için oyun parkurları kuruldu. Yemek sonrasında devam eden programda vatandaşlarımıza Ramazana özel çeşitli ikramlar sunuldu.

***

SİVRİHİSAR’IN İFTARINDA BULUŞTUK

Sivrihisar Belediyesi tarafından “Biriz, Beraberiz, Sivrihisarız” sloganı ile geleneksel hale getirilen iftar buluşmaları devam ediyor. Belediyemiz tarafından  Eskişehir’de düzenlenen Sivrihisarlı hemşehrilerimiz ile bir-araya geldiğimiz iftar sofralarımızda yaklaşık 10 bin hemşehrimiz ile buluştuk…

2018 ramazan - Sivrihisar’da Ramazan Bir Başka Güzel

10 BİN KİŞİLİK KALABALIK SOFRALARIMIZDA ORUÇLAR AÇILDI, DUALAR EDİLDİ…

Eskişehir’de yaşayan Sivrihisarlılar ile 3. kez aynı sofra etrafında toplanıp, oruçlar açıldı. Kurulan sofralarda 7’den 70’e büyük küçük herkes bir araya gelerek Ramazan ayının manevi atmosferi altında, Ramazan bereketini, gönüllerini ve sofralarını paylaştılar.

BU İFTARDA BİRLİK, BERABERLİK, DOSTLUK VARDI…

Birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte dualar edilip, oruçlar açılıp sıcacık bir iftar programı yaşandı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ev sahipliğinde düzenlenen programa Eskişehir’e ve Sivrihisar’a önemli hizmetler etmiş, büyük destekler vermiş Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı, Kaymakam Dr. Erdinç Yılmaz, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan da katıldı. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, iftara gelen tüm vatandaşlar ile masalarını gezerek tek tek ilgilendi, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ederek bol bol fotoğraf çektirdi. İftar programında tasavvuf ve ilahi eserler seslendirilirken ezanın okunmasıyla hep birlikte oruçlar açıldı.

Tasavvuf Sanatçıları Murat Oykun ve Osman Vahit sahne aldı. Semazen gösterileri vatandaşların büyük beğenisini toplarken, çocuklarda unutulmadı, programa gelen çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için oyun parkurları kuruldu. Yemek sonrasında devam eden programda vatandaşlara Ramazana özel çeşitli ikramlar sunuldu.Dualar eşliğinde başlayan iftar programı yine dualarla sona erdi.

biriz beraberiz sivrihisariz - Sivrihisar’da Ramazan Bir Başka Güzel

İFTAR SOFRAMIZI NASREDDİN HOCA MAHALLEMİZDE KURDUK…

Geleneksel hale getirdiğimiz İftar sofralarımızı İlçemize bağlı Nasreddin Hoca Mahallemizde kurduk. Ramazan ayının manevi atmosferinde hemşehrilerimiz ile Ramazan’ın bereketini, gönüllerimizi ve soframızı paylaştık. Birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte oruçlarımızı açıp, sıcak bir iftar programı yaşadık.

Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü vatandaşlarımız ile tek tek ilgilenerek, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti. İftar programı kapsamında Tasavvuf Sanatçıları Murat Oykun ve Osman Vahit sahne aldı. Semazen gösterileri vatandaşların büyük beğenisini toplarken, çocuklarda unutulmadı, programa gelen çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için oyun parkurları kuruldu. Yemek sonrasında devam eden programda vatandaşlarımıza Ramazana özel çeşitli ikramlar sunuldu.

***

DÜNYANIN MERKEZİNDE, TÜM GÖNÜLLER BİR ARADA…

Geleneksel hale getirdiğimiz İftar sofralarımızı Sivrihisar’da kurduk. 27 Mayıs 2018 Pazar günü yapılması planlanan iftar, yağış nedeni ile 28 Mayıs Pazartesi gününe alındı.

Güzel İlçemizde kurduğumuz iftar soframızda büyük, küçük tüm vatandaşlarımız ile bir araya gelerek, Ramazan ayının manevi atmosferinde hemşehrilerimiz ile Ramazan’ın bereketini, gönüllerimizi ve soframızı paylaştık. Birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte oruçlarımızı açıp, sıcak bir iftar programı yaşadık. Sivrihisar Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü vatandaşlarımız ile tek tek ilgilenerek, Ramazan-ı Şeriflerini tebrik etti. Çocukların çok sevdiği Başkan Yüzügüllü çocuklar ile bol bol fotoğraf çektirip, içtenlikle ilgilendi.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü konuşmasında ; Ramazan Ayına erişmenin huzuru içerisinde sizler ile bu senede iftar soframızı paylaşıyor olmaktan çok mutluyum. Nice iftar sofralarımızda bir arada olmak dileğiyle, hayırlı ramazanlar dilerim dedi. İftar programı kapsamında Tasavvuf Sanatçıları Murat Oykun ve Osman Vahit sahne aldı. Semazen gösterileri vatandaşların büyük beğenisini toplarken, çocuklarda unutulmadı, programa gelen çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için oyun parkurları kuruldu. Yemek sonrasında devam eden programda vatandaşlarımıza Ramazana özel çeşitli ikramlar sunuldu.

***

KAYMAZ MAHALLEMİZDE İFTARIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK…

Sivrihisar Belediyesi Geleneksel Ramazan Akşamları Kaymaz mahallesi ile başladı. Kaymaz mahallesinde gerçekleştirdiğimiz iftar programında vatandaşlarımız ile gönül soframızı Ramazan ayının manevi atmosferinde paylaştık. İftarda biraraya geldiğimiz vatandaşlarımız ile birlikte oruçlarımızı açtık. Belediyemiz tarafından düzenlenen programda semazenler, tasavvuf sanatçısı Murat Oykun ve Osman Vahit sahne aldı. Vatandaşlarımıza Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu, pamuk şeker, patlamış mısır gibi çeşitli ikramlarda bulunuldu. Çocuklarımız için oyun alanları kuruldu, yüz boyamaları yapıldı. Birlik ve beraberliğimizin daim olması dileğiyle…

***

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar’da Ramazan Bir Başka Güzel