Necmi Günay Yazıları

Sivrihisar’da Seçim sonrası

Saygıdeğer Okurlarım, Kıymetli Hemşehrilerim!

Hepinizi içtenlikle selamlarım. Bu yazımda sizlere “Seçim Sonrası ve Danışma Kurulu” başlıklı yazım­la huzurlarınızdayım. Sürç-i lisan edersem affola…

“30 Mart Yerel Yönetimler ve Mahalli İdareler” seçimi yapılıp bitti. SİVRİHİSAR gündemini meşgul eden seçim sonucundan çıkarıla­cak çok derslerin olduğunu düşünüyorum. Bu seçimde seçmen iyi bir ders vermiştir. Bu dersi açacak olursak “Bu bir aile içi yarıştır, herkes kendi işine baksın bizi yönetecek kişileri biz seçeriz baskıla­ra da kanmayız” demiştir. Ben öncelikle şuna inandım ve anladım ki kimsenin oyu kimsenin cebinde değil, “benim şu kadar oyum var, benim bu kadar oyum var” lafının da para etmediğini gördük. Se­çimler gelip geçicidir, sonuçta bir kazanan, birden fazla da kaybe­den olacaktır. Her alanda, her yerde gün birlik günüdür. Hepimizin bildiği üzere tüm siyasi partiler ciddi hazırlanıp, kendi adaylarını göstererek seçime girdiler. Hepsinin ortak görüşü SİVRİHİSAR’I YAŞANIR KENT STATÜSÜNE ULAŞTIRMAKTI. Tüm yoğunluğunu buna harcadılar, projeler ürettiler, SİVRİHİSAR’ımızı karşılıksız sevdiler. Her biri etkilediği çevre ile oylarımıza talip oldu. Sıcağı sı­cağına kazanan yeni Belediye Başkanımız Sayın Hamid YÜZÜGÜLLÜ halkımızın %40 oyunu almış ve başkan seçilmiştir. Seçilen Başkanımız Sayın Hamid YÜZÜGÜLLÜ‘yü içtenlikle kutlar ve çalışmalarında başarılarının devamını dilerim.

Yeni Başkanımız Sayın Hamid YÜZÜGÜLLÜ’den ricamız diğer başkan adaylarını da bir araya getirerek “BİZ BİRİZ ve BERABERİZ ” mesajı vermesidir. Bunun SİVRİHİSAR’ımız adına çok iyi olacağını kanısını taşımak­tayım. Böylece hepsinin SİVRİHİSAR sevgisini ve sevdasını hem sıcak tutar hem de sadece seçim zamanı buraya gelmediklerini göstermesi açısından önemli bir gösterge olduğuna inanıyorum. Naçizane fikrim seçime giren tüm başkan adaylarından oluşan bir “DANIŞMA KURULU” oluşturarak seçime atılan başkan adaylarını onura etmesi ve onların değerli birikimlerinden, projelerinden fay­dalanmasıdır. Eğer bu teklifi kabul görürse Danışma Kurulu da bun­dan sonraki süreçte birlik ve beraberlik içinde SİVRİHİSAR’IN gelişmesi adına ortaya katkı koymalıdır, özlediğimiz bu tabloyu ilçemize sunmalarıdır. Seçmen son sözünü söylemiş, seçim bitmiş normal hayata dönülmüştür. Gün SİVRİHİSAR için birlik olma gü­nüdür. Eğer başkan bu teklifi yapar da diğer adaylardan destek görmezse, o kabul etmeyenlerin SİVRİHİSAR sevdası sadece seçimler İçin olduğunu görürüz, ona göre değerlendiririz.

Bu duygularla yeni seçilen Belediye Başkanımız Sayın Hamid YÜZÜGÜLLÜ’yü, Eskişehir Büyükşehir Belediye meclis üyelerini, Sivrihisar belediye meclis üyelerini, muhtarlarımızı, azalarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim. Seçimler İlçemize, İlimize ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ederim.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar’da Seçim sonrası