Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Sular Akıyor mu?

Mustafa Kemal Biçerli’yi artık hepiniz tanıyorsunuz. AK Parti’nin 7 Haziran seçimlerinde dördüncü sıra milletvekili adayı idi. Önceki gün akşam saatlerinde sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuş. Ben de dün erken saatlerde gördüm paylaşımını. Biçerli Sivrihisar’da karşılaştığı bir sorunal ilgili olarak yaptığı paylaşımda şunları söylüyordu:

“SİVRİHİSAR’DA SULAR AKIYOR MU?
mehmet-onelSeçim çalışmalarım esnasında da Yukarı Mahallelerde su sorunu olduğunu görmüş ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (o sorumlu çünkü) ile görüştüm. Bana ‘Pompada arıza var, düzelteceğiz’ demişlerdi. Evvelsi gün kısa bir süreliğine Sivrihisar’a uğradığımda Elmalı Mahallesi’nde (Balaban) suların el’an akmadığını gördüm. Bu sıcakta olacak iş midir? Bir sorunu çözmek bu kadar uzun sürer mi? Neden ilgili kurumu telefon/faks/e-mail bombardımanına tutmuyoruz? Konuyu yerel basının gündemine neden taşımıyoruz? Neden Facebook’ta Twitter’da yeterince bunu işlemiyoruz? Yeri geldiğinde bazı hemşehrilerimizden ‘Sivrihisar’da yaşamayanlar hariçten ahkam kesip fotoğraf koyarak Sivrihisar sevdalısı olduklarını sanıyorlar’ gibi ağır eleştirileri okuyorum bu platformda. Şahsım için söyleyeyim; sevdasını içinde yaşayan ve bunun için bir unvana ihtiyacı bulunmayan birisiyim. Fakat Sivrihisar’da yaşayan siz değerli hemşehrilerim, bu suyun bizzat kullanıcısı olduğunuz için sizin bunu daha falza gündeme getirmeniz gerekmez mi? Haydi ne gerekiyorsa yapalım…”

BÜYÜKŞEHİR YAZ TATİLİNDE Mİ YOKSA?
Evet, Mustafa Kemal Biçerli’nin sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımdaki ifadeleri böyle. Ben iki hususun altını çizeceğim.
Birincisi Sivrihisar’da sular neden akmıyor? Biçerli’nin ifadelerine bakılacak olursa Büyükşehir Belediyesine bu konuda bildirim hayli uzun bir zaman önce yapılmış. Büyükşehir Belediyesi bu kadar zamana rağmen neden insanların susuz kalmasına, bu sıcak yaz gününde mağdur olmasına göz yumuyor, aldırış etmiyor?
İkinci husus da meselenin medyaya bakan kısmı. Biçerli “Konuyu yerel basının gündemine neden taşımıyoruz?” demiş ya. 2Eylül olarak biz üzerimize düşeni, paylaşımı görür görmez yapmaya karar verdik. Bu yüzden bu yazıyı dün bir hayli erken saatlerde yazıp, bugün için hazırladık.
Sivrihisar’ın bazı mahallelerindeki insanlarımızın bu yaz sıcağında susuzluktan kıvranması sessiz kalmamız düşünülemezdi. 2Eylül, konu çözüme kavuşturuluna kadar takipçisi olacaktır bu meselenin!

sivrihisar-haberi

Sivrihisar’ın sorunları bitmiyor. Daha doğrusu Büyükşehir Belediyesinin görev ve sorumluluk alaları ile ilgili konularda hep bir takım sıkıntılar yaşanıyor ve bu sıkıntılar duyurulmasına rağmen Büyükşehir yetkilileri bu konularda hızlı davranıp sorunları çözmüyorlar. Büyükşehir, sorunları çözmediği takdirde vatandaşın bunu yerel belediyeden bileceği düşüncesiyle mi hareket ediyor yoksa? Öyle değilse vatandaşları bir an önce susuzluktan kurtarmalılar!

logo