Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’dan Deprem Bölgesine Destek

“GÜN BİRLİK GÜNÜ”

Sivrihisar’dan Depremzedelere Yardım. 24 Ocak Cuma akşamı Elazığ ve Malatya’da meydana gelen depremden dolayı “Sivrihisar’dan Yardım Köprüsü” adıyla toplanan yardımlar AFAD Merkezine teslimatı gerçekleştirildi. Tüm duyarlı Sivrihisar halkımıza teşekkür ederiz.

Ayrıca, 2 Şubat Pazar günü Sivrihisar’da yapılması planlanan, ancak yaşanan deprem nedeni ile iptal edilen sucuk festivalinde dağıtılacak sucuklar, Sivrihisar Belediyesi tarafından deprem bölgelerinde yaşayan depremzede vatandaşlarımıza ikram edilmek üzere Elazığ’a ulaştırılmıştır.

Sivrihisar Belediyesi tarafından yapılan ELAZIĞ İÇİN TEK YÜREK OLMA VAKTİ başlıklı duyuru ile, Elazığ ve Malatya’da yaşayan depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere Belediyemizde toplanan kışlık kıyafet, elektrikli ısıtıcı, battaniye, konserve, kuru bakliyat ve temel ihtiyaçlardan oluşan yardımlar 30 Ocak Perşembe günü yetkililere teslim edildi.

deprem tek yurek - Sivrihisar'dan Deprem Bölgesine Destek

Deprem bölgesine giden Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Elazığ Kültür Parkında kurulan çadır bölgesinde, depremzede vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşların acılarına ortak olan Hamid Yüzügüllü, depremzedelere geçmiş olsun dileklerinde bulunarak ‘yanınızdayız’ mesajı verdi. Yüzügüllü yaptığı açıklamada: Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem tüm ülkemizde olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür. Depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza rahmet, yakınlarına sabır, depremzede olan vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum.

sivrihisar deprem yardimi afat - Sivrihisar'dan Deprem Bölgesine Destek
sivrihisar deprem yardimi - Sivrihisar'dan Deprem Bölgesine Destek

YORUMLAR

Naci Vatansever: Bu deprem, millet ve insan olma vasfını koruduğumuzu bize bir kere daha göstermiştir. Millet olarak, yardım için, acıları paylaşmak için nasıl seferber olduğumuz ortadadır. Devlet, deprem anından itibaren bölgede, yetkilileriyle, bütün kurum ve kuruluşlarıyla vazifesini yapmaktadır. Ülkemizde, millet olma şerefine erememiş ve şeytanın vazifesini yürüten bir kesim, acılara ortak olup, yardım eli uzatacaklarına, şeytana hizmette yarışıyorlar. Bunun karşılığını elbette acı bir şekilde alacaklardır.

Allah (c.c) ülkemizi, felaketlerden muhafaza etsin, bizi acılarla imtihan etmesin, bizlere feraset versin, bizleri sırat-ı müstakimden ayırmasın, şeytanın hizmetkarlarına hidayet nasip etsin, olmuyorsa onları ıslah etsin. Deprem bölgesinde ki insanların Allah yardımcısı, ölenlerin makamı şehit makamı olsun. Yaralılar ise en kısa zamanda şifa bulsunlar. Amin

Nedim Şener: Elazığ ve Malatya civarında meydana gelen deprem sonrası tartışmalar gösterdi ki, yalanlarla, algılarla gerilimi tırmandırılan ve çatışma ortamı için tetiklenmeye çalışılan toplumsal fay hatları, Kuzey Anadolu ve Doğu Anadolu fay hatlarından daha aktif.

Elazığ’da ikamet eden Sivrihisarlı hemşehrimiz Leyla Uysal Çelik: Sivrihisar belediyemizin burada olduğunu duydum. Kültür park çadır alanında yardım ediyorlarmış. 112 de çalışıyorum görevde olduğum için ziyarete gidemiyorum. Şahsım ve tüm Elazığlılar adına tüm Sivrihisarlılardan Allah razı olsun çok sağ-olun. Deprem anı çok kötü ve korkunçtu. Rabbim kimseye yaşatmasın.

Şahin Gökdere: İnsanların bu zor günlerinde bu yardım asla unutulmaz. Ne kadar sevindik bilemezsiniz. Ne iyi ettiniz. Allah razı olsun. Sivrihisar Belediyemize ve halkımıza şükranlarımızı sunarım. Kendisine yakışanı tarihte olduğu gibi yerine getirdi. Örnek bir hareket. Güzel günlerde olduğu gibi zor şartlarda da paylaşmasını bildi. Allah maddesiyle, manasıyla gönlü zengin bu beldeyi halkıyla birlikte kıyamete kadar payidar eylesin. Sonsuz sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Vatan Sevgisi Aşk-ı İman içinde saklı
Fedakar cefakar Sivrihisar Halkı.
Bu sevgiyi üreterek çoğaltalım
Gönüllerimizde Aşk ile her zaman
Unutulmadan, unutmadan Yaşatalım yeniden…

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'dan Deprem Bölgesine Destek