Arşiv

Sivrihisar’ı Koruyalım

DÜNYANIN MERKEZİNİ KORUYALIM !

Kıymetli Hemşehrilerim;

Topraklarınızı Sivrihisar’ın yerlisi olmayan bilmediğiniz, tanımadığınız kişilere satmamanız gerektiğine inanıyorum. Alıcının adı Türkçe ve hatta şahıs Türk de olabilir, ancak kimin için ve ne amaçla satın aldığı belli değildir. Yaklaşık 30 – 35 yıldır Sivrihisar ve çevresinden “Biz kullanmayacağız, sen ekip biçmeye devam edebilirsin” diyerek ve olması gerekenden bir miktar daha fazla ücret ödeyerek arazi toplamaktadırlar. Kullanmayacakları toprakları satın almaları mantıksız değil midir? bu konuda türlü teoriler vardır ki bunlar;

-Topraklar zamanı gelince Yahudilere devredilmek üzere alınmaktadır. (Filistin örneği gibi)

– Sivrihisar ve çevresinde bulunan Dünyanın en değerli madenlerinden TORYUM ve ALTIN maden yataklarının bulunmasıdır. (Zira 1927 ‘de 5.000 nüfusu olan İlçemizin, 90 yıl sonra sadece 10.000 nüfus ile sınırlı kalması ve kalkınması için hiçbir yatırım yapılmaması ilgi çekicidir. Vatandaşların kendi birikim ve gayretleriyle yaptırılan Günyüzü yol ayrımı yakınındaki tuğla fabrikasına havadan sudan nedenlerle ruhsat verilmemiştir.)

– Toplanan tarlalar büyük miktarlara ulaştığında, sadece patates üreten yabancı şirketlerin ortaya çıkacağı. Malum topraklarımız arazi toplayanlara göre her bakımdan cazip ancak arazi toplayanlar bana göre hiç de iyi niyetli masumane değildir.

Değerli Hemşehrilerim, aslında şimdi de kıymetli olan ancak üstü örtülüp değersizleştirilen topraklarınızı olur da satmak zorunda kalırsanız, söylediklerimi göz önünde bulundurmanızı umarım. Selamlar !

***

Rauf Özcan – 20.07.2018

facebook.com/rauf.ozcan.100/posts/1963857493654006

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisar'ı Koruyalım