Etkinliklerimiz Sivrihisar Haberleri

Sivrihisarlılardan Yatırım Çağrısı

SİVRİHİSARLILARDAN YATIRIM ÇAĞRISI

2017 arabasi 1 - Sivrihisarlılardan Yatırım Çağrısı

Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ‘ARABAŞI’ etkinliği, Atılgan Düğün Salonunda gerçekleşti.

Arabaşı etkinliği adı altında düzenlenen ‘birlik ve beraberlik’ gecesi çok sayıda Sivrihisarlıyı bir araya getirdi. Geceye Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü, CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, AK Parti eski Milletvekili Fahri Keskin, İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ve siyasi parti temsilcilerinden yoğun katılım oldu.

EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK

Gecenin sunuculuğunu Özlem Çakır Demirtaş ile Faruk Öz yaptı. Dernek Başkanı İsmail Arslan, gecede yaptığı konuşmada, derneğin tarihçesi hakkında konuklara bilgi verdi. Sivrihisar’ın en büyük sorunlarından birisinin göç ve işsizlik olduğunu anlatan Arslan, turizmin ve yerel değerlerin tanıtımı konusunda herkese büyük görevler düştüğünün altını çizdi. Yeni dernek binası hakkında da bilgi veren Arslan, Dernek olarak Odunpazarın da bir yer satın aldıklarını, inşaat çalışmalarının Mayıs ayında başlayacağını belirtti.

İŞ ADAMLARINA YATIRIM ÇAĞRISI

Kaymakam Erdinç Yılmaz, “Bugün ülkemizin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize katkısı olacağını düşündüğüm bu güzel etkinlikte bulunmaktan son derece büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Hepimiz biliyoruz ki, Sivrihisar’ımız dünyanın ve ülkemizin gerçekten göz bebeği olabilecek potansiyeli içinde barındıran bir ilçemiz. Eğer Sivrihisarlılar isterse her şeyi başarır. Yatırım yapmak isteyen, Sivrihisar’ın geleceğine yönelik bir çalışması olan herkesin yanındayız. Değerli iş adamlarımız çok büyük yatırımlar yapıyor. Onlar yatırımlarının bir kısmını Sivrihisar’a yönlendirirse, inanın Sivrihisar çok kısa sürede çok önemli yerlere gelecektir” dedi.

BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Sivrihisar’ımızı olması gereken yere hep birlikte taşıyacağız. Bunun içinde birliğimiz ve beraberliğimiz bozulmasın. Hep beraber, el ele Sivrihisar’ımızı olması gereken yere getirelim” dedi.

SİVRİHİSAR OSB İHALEYE HAZIR

Vali Yardımcısı Bekir Şahin Tütüncü: “1989 yılında Çifteler Kaymakamı olarak göreve başladığım zaman, Sivrihisar 11 bin nüfusla Eskişehir’in en büyük ilçesiydi. Aradan neredeyse 28 yıl gibi bir zaman geçti. Gönül istiyordu ki bir Polatlı kadar olmasa da Sivrihisar’dan nüfus patlaması, yeni iş yerleri, sanayide ve turizmde bir gelişme bekledik. Önemli şahsiyetlerin yaşayıp, yetiştiği bir ilçe. Değerli tarihi eserlere sahip. Akdeniz ve Ege bölgesine ve Marmara’ya açılan bir kapı noktasında. Son derece önemli bir ilçemiz. Bu gelişmeyi hepiniz gibi bende arzu ediyorum. Sivrihisar Organize Sanayinin 2,5 yıl kadar yönetiminde görev de aldım. 1994 yılında kurulan Organize Sanayinin 2013-2014 yılına kadar neredeyse bir dosyası, içinde birkaç evrakından başka bir şeyi yoktu. Ama yavaş yavaş, yeni yönetim ve Sivrihisarlıların vermiş olduğu destekle öyle zannediyorum ki kamulaştırma çalışmaları bitti. Alt yapı projeleri hazırlandı. Yakında ihale edilip, parselasyon çalışmaları yapılacak ki inşallah. Sivrihisarlı iş adamlarımız, Eskişehirli iş adamlarımız ve ülkemizde yatırım yapmak için fırsat kollayan insanlarımız için Sivrihisar’ın çok ucuz arsası ile bu ihtiyacı karşılayacak umuyorum” diye konuştu.

ÇAKIRÖZER: “TURİZM POTANSİYELİ ARTIRILMALI”

CHP Milletvekili Utku Çakırözer: “Arabaşın’da nasıl çorba ile hamur birbirinden ayrılmazsa, Sivrihisar ile Eskişehir, Sivrihisar ile Türkiye’de birbirinden ayrılamaz. Et ile tırnak gibidir. Sizlerle birlikte olmak benim için büyük onur. İnşallah Türkiye’miz burada gösterdiğiniz bu birlikteliği, kardeşliği tüm Türkiye’ye yayılması en büyük arzumuz. Huzur, barışın, refahın, kardeşliğin bu salondan tüm ülkemize yayılması en büyük arzum. Sivrihisar’ımız mutfağı ile Türkiye’ye örnek. Çalışkanlığınızı her vesile ile görüyorum. Sivrihisar’ın gelişmesi, kalkınması için elimden ne gelecekse bir kardeşiniz olarak yapmaya söz veriyorum. İlçenin turizm potansiyelini artırmamız gerekiyor. Bu konunun üzerinde duracağına söz veriyorum.”

ATAÇ: “SİVRİHİSAR’IMIZ BİR BAŞKA”

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Toplumun bölünmelerine karşı bugün Sivrihisarlılar olarak yan yana, el ele, omuz omuza bir birlik oluşturuyoruz. Bu sosyalleşme bütün hemşerilerimiz adına çok önemli. İnsanların korkarak gezdiği bir dönemde bir araya gelmemiz bazı mesajları da veriyor zaten. Belediye başkanı olarak sizleri de temsil ettiğim için gururla söylemek isterim, Eskişehir’imizin bu güzellikleri diliyorum Sivrihisar’ımıza da aksın. Sivrihisar’ımızda aynı şekilde dikkati çeken bir ilçemiz haline gelsin. 12 kırsal ilçe içerisinde Sivrihisar’ımızın yeri bir başka” ifadelerini kullandı.

KURT: “PARLAMENTER SİSTEME SAHİP ÇIKIN”

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt: “Eskişehir’de oldukça ciddi sayıda Sivrihisarlıyı yan yana getirmek ve onlarla birlikte ortak bir iş üretmek gerçekten büyük bir başarı. Dernek yöneticilerini kutluyorum. Önümüzdeki süreçte derneğin fiziki imkanlarını tamamlayarak bundan sonra Sivrihisar’a ve Eskişehir’e hizmet etme yolunda çalışmalar yapacaklarına yürekten inanıyorum. Bu hizmetler sırasında Odunpazarı Belediyesi’ne hangi görev düşüyorsa biz onu yerine getirmeye hazırız. Ben bütün Sivrihisarlı hemşerilerimin 2017 yılında birlik, beraberlik ve bütünlük içinde Türkiye’nin parlamenter demokratik sistemine sahip çıkmasını bekliyorum” diye konuştu.

Kaynak: esgundem26

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisarlılardan Yatırım Çağrısı