Gazete Yazıları

Sivrihisarlıların Dayanışması

Yanılmıyorsam beş yıl önceydi. Nasrettin Hoca’nın deyimi ile ‘Dünyanın merkezi Sivrihisar’ı ‘ çektiği birbirinden güzel fotoğraflar ile dünyaya tanıtan Şenol Öz, bir gelenek başlattı.

sivrihisar dayanisma - Sivrihisarlıların Dayanışması

Öz’ün başlattığı gelenek ile Ramazan ve Kurban Bayramlarında başka kentlerden memleketleri Sivrihisar’a gelenler ile Sivrihisar’da yaşayanlar bir araya gelerek bayramlaşıyor. Sivrihisarlıların bu bayram buluşması ilk yıllarda ilçenin yakınlarındaki bir dinlenme tesisinde yapıldı. Sivrihisarlıların bayram buluşması bir gelenek halini alınca da, ilçe merkezindeki ‘Uça Park’ta yapılmaya başlanıldı.

Sivrihisar’da çağdaş Nasrettin Hoca olarak ünlenen Mustafa Karatepe’de, bayramlaşmaya gelenleri Nasrettin Hoca kıyafeti ile karşılıyor. Bayramlaşma etkinliğine başta Sivrihisar Belediye Başkanı Hamit Yüzügüllü, kaymakam ve ilçenin üst düzey yöneticileri de katılıyor.

Bayramlaşma sadece kuru bir bayramlaşma olarak geçmiyor. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden Sivrihisar’a bayram ziyaretine gelenler, birbirleri ile görüş alış verişinde bulunuyor. Sivrihisar’ın daha da gelişmesi, ilçede turizmin büyümesi için yapılacaklar tartışılıyor. Belediye başkanı Hamit Yüzgüllü, istekleri dinliyor. Yani, her yıl Ramazan ve Kurban bayramında Sivrihisarlılar, bir araya gelerek ortak akıl sürecini Sivrihisarlılar için işletiyorlar. Darısı diğer ilçelerimizin başına olsun.

29-07.2015

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Sivrihisarlıların Dayanışması