Sportif Havacılık

Solotürk Hava Gösterileri

– SOLOTÜRK SİVRİHİSAR’DA UÇACAK –

Sivrihisar’da bir çok ilk yaşanacak. 15-16 Eylül’de gerçekleştirilecek “Sivrihisar Hava Gösterileri 2018″e katılacak Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi SOLOTÜRK, yurt içi ve yurt dışından gelecek akrobasi pilotları ve hava sporları meraklılarına gösteri sunacak. Sivrihisar semalarına üzerindeki ay-yıldız ile imzasını atacak olan SOLOTÜRK, seyircilere heyecanlı anlar yaşatacak.

Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG Airshow 2018, “Havacılık Fuarı” kimliğine de sahip! Organizasyonda, birçok ülkeden katılan profesyonel gösteri pilotları ve havacılık şirketleri bulunuyor.

GÖKYÜZÜ ŞÖLENİ

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesislerinde bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek “Sivrihisar Uluslararası Hava Gösterileri 2018″de, milli akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk ile kızı, ülkenin ilk sivil kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk, Hollandalı akrobasi pilotu Frank van Houten, İngiliz pilot Bob Pooler ile birçok yerli ve yabancı pilot becerilerini sergileyecek.

GÖKYÜZÜ RENKLENECEK

F-16 C Blok-40 TM uçağı ile izleyicilere gösteri sunan SOLOTÜRK uçuş ekibi, akrobasi pilotları ve hava sporlarına gönül verenlere unutulmaz anlar yaşatacak. Gösteriler iki gün sürecek ve ücretsiz olarak izlenebilecek. SOLO TÜRK gösteri uçuşları tek kişilik uçak ve ekiple yapılmaktadır. Hava Pilot Binbaşı Murat KELEŞ, Türkiye’nin ilk F-16 Solo gösteri pilotu olmuştur.

2. Dünya Savaş’ının görkemli deniz uçağı ilk defa Türkiye’de!

Dünyada uçar durumda sadece 3 adet bulunan CATALINA, Sivrihisar Hava Gösterilerinde havacılık tutkunlarının karşısında. Üstelik, yapılacak kura çekiminde kazanan şanslı seyirciler bu muhteşem uçakla uçma imkanına sahip olacaklar. Sivrihisar’da uçmaya hazır mıyız!

catalina - Solotürk Hava Gösterileri

İki gün sürecek olan SHG Airshow 2018 etkinliği boyunca, “SHG Airshows Fotoğraf Yarışması” da deneyimli fotoğrafçılar Zafer Buna ve Uğur Özkan önderliğinde devam edecek.

Bu yılki sempozyumlarda ise deneyimli öğretmen pilot Oben Oğultarhan Genel Havacılık Nedir? konulu bir söyleşi yapacak. Deneyimli pilot Hakan Çetinkaya ise Gyrocopter” hakkında herkesin merak ettiği bilgileri paylaşacak.

SHG Airshow 2018 kapsamı içinde 15 Eylül, Cumartesi günü yapılacak “Sohbet ve Seminer” programı aşağıdaki gibidir. Dileyen herkesin katılabileceği bu “Anı ve Bilgi” transferlerine davetlisiniz.

– 11.00 – 11.30 Havacılarla Sohbet, Vecihi Hürkuş Derneği
– 14.00 – 14.30 Genel Havacılık , Oben Oğultarhan
– 16.00 – 16.30 Gyrocopter Dünyası, Hakan Çetinkaya

YER: RIDDLE HANGARI “KONFERANS BÖLÜMÜ”

15-16 Eylül tarihlerinde Sivrihisar – S.U.S.H.M. arası ücretsiz servis kaldırılacaktır.

S.U.S.H.M Doğu Apronu Ziyaretçi Otoparkıdır.

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Solotürk Hava Gösterileri