Haber Arşivi

Şubat 2015 Gündem Yorumları

GÜNDEM YORUMLARI

Sivrihisar’ın haftası yoğun bir kış ve tipili günler ile haftanın yansımaları vardı. Şehirler arası yol Trafik ekipleri ile sürekli açık kalması için yapılan çalışmalarla devam etti. Sivrihisar Belediyesi ise makine ve işçileri ile Şehir içinde yolları açık tutma ve zorunlu hizmetlerini yapmaya devam ettiler.

Sivrihisar Kökenli AK PARTİ Milletvekili Aday Adayı Mustafa Kemal BİÇERLİ’nin aday olması ile sevindik ve CHP’nin Sivrihisarlı aday adayı Erdal ÇAKICIER için ikinci sıra adaylığı için ümitle Her siyasi partiden artık Eskişehirli Milletvekillerinin olmasını isterken yürütülen kampanyaya da destek vereceğiz.

Sivrihisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kros Takımı Sporcular bu hafta Muğla Ortaca’da katılmış oldukları yarıştan skorla dönerek Diyarbakır’da yapılacak olan yarışmaya katılacaklar. Kendilerine ve Yönetici ekip ile Desteklerini esirgemeyen Sivrihisar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına, Milli Eğitim Müdürlüğüne verdikleri destek dolayı teşekkür eder, Okul yöneticilerine Başarılarının devamını dileriz.

Sivrihisar Kaymakamlığına Kar Yağışı olduğu günlerde Okul tatillerini geç uyguladığı için anlamadığımızı, Milli Eğitim Camiası ile yaptığı toplantıda okul ders çalışmalarının iyi kullanılması gerektiğini söyleyerek bu düşüncede olduğu için geç kararlar aldığını düşünüyoruz. Sayın Sivrihisar Kaymakamlığını Sosyal Erişim kanallarını kullanmaya davet ediyoruz. Artık İnternet ulaşımı daha hızlı iletişim kaynağı olmakla beraber Belediye Anons Sisteminin Sobanın başında oturanlar için hızlı bir şekilde ulaşmayacağı kanısındayız. Her öğrenci internet kullanma olanağına sahiptir. Haberler için bu kanal kullanılmaktadır.

Sivrihisarlı Yöneticilerden Tarihi ULU CAMİ restorasyonunun hızlandırılması hakkında destek vermeleri yaz dönemine inanç Turizminin önemini gelir kaynağı olacağını unutmamalıdırlar. Sivrihisarlı Yöneticilerin Sosyal Sigorta Kurumunun Sivrihisar Şubede olan İşveren Temsilcisi görevlendirilmesi hakkında Merkezden Taleplerini yapmalarını arz ederiz.

Sivrihisar SGK Şube Müdürlüğünde hizmet veren 2 Memurun gitmesi ile Esnafı ve Halkı zor günler bekliyor. Kadro yetersizliği ve giden görevlilerin yeri boş kalınca İşveren Hizmetlerine bakan eleman olmayışı işlerin Eskişehir’de yapılması demektir. Buda Bir günde yapılacak işlemlerin uzaması ile mümkün olacaktır.

Dileğimiz Eskişehir SGK Müdürlüğünün boşalan Kadroları doldurması ve Eskişehir’de Sivrihisar aşıklarının gündeme alması dileğimizle. Sivrihisar Ekabir inde bu konuya sahip çıkmasını arz ederiz.  20.02.2015

Bu hafta Öğrencilerin Sömestri tatili nedeniyle sessiz bir hafta ve Ziraat odası Seçimlerinin yapılması gibi renkli hafta oldu.

• Ziraat Odası Olağan Seçimleri 4 yıllığına Yönetim kurulları belli oldu. Hayırlı olsun.
• Son 06.02.2015 yılı Öğretmen Atamalarında Sivrihisar’a 8 yeni eğitim gönüllüsü katıldı. Yine Sivrihisar’ın Özel Eğitim Rehabilitasyon sahibi atama nedeniyle işletmesini devren satılık etti.
• Sosyal Güvenlik Kurumunda görevli İşveren temsilcisi ve Bir şef’in tayin nedeniyle gitmesi nedeniyle kurum bu kadroların Merkezden gelmesini bekleyecek. Yöneticilerden destek beklenmektedir.
• Ulu Cami etrafındaki düzenleme yapılmasına devam edildi. Bir an önce tamamlanırsa Meydan eski haline dönecektir. Belediyenin yeni binasına taşınması ile daha da boşalacak meydanın Turizm için hızla hareket etme zamanı. Yeni Belediye Binası görünüşü ve çevresinin düzenlenme ile Esnaf bu civarda dükkan açma çabasına girdi.
• Türk Telefon Fiber Optik Kablo Döşeme çalışmalarına devam ediliyor.
Sivrihisar’ı bugünden itibaren soğumaya başlayan geceye başladı. Burada değinmeden geçmeyelim. Her hafta sonu yaklaşık 100-150 kişi şehir dışına hafta sonu gezmesi ve alış veriş yapmaya gidiyor. Sivrihisar bu yönde çalışma yaparsa çıkarlı olacağı düşünülebilir.   08 Şubat 2015

* * *

Sivrihisar Otoban Yol 

Arkadaşlar dün bu paylaşımı yapmış ve oturdum öğleden sonra bu projeleri araştırdım ortaya aşağıdaki sonuç çıktı. Ankara İzmir otobanı Babadat yakınlarından ayrılıyor Kepen Köyü yakınlarından çıkıyor ve Bursa Otobanı Babadat tan girip Memik Karkın Beylikova Eskişehir devam ediyor, Yani yolları 3-5 Km kısaltacağız diye Sivrihisar’ı Öldürüyorlar. Hangi partili olursa olsun Bu yapılana ses çıkarmıyorsunuz.

Eskişehir Milletvekilleri ne iş yapar Sivrihisar’a 4 yılda ne yaptılar onların Sivrihisar’dan götürmek için yaptığı girişimleri Durdurmaya uğraşıyoruz durmadan? Hala mevcut Milletvekillerine itibar gösteriyorsanız Hemşehrim olarak sizlere bir şey söyleyemiyorum İNSANLAR LAYIK OLDUKLARI ŞEKİLDE YÖNETİLİRLER DERİM… Lütfen acilen Örgütlenelim ve sesimizi yükseltelim Bir sürü Derneklerimiz var onların önderliğinde gerekeni yapalım Fosilleşip olduğumuz yerde kök salmayalım… Ocak 2015

2023 - Şubat 2015 Gündem Yorumları

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Şubat 2015 Gündem Yorumları