Etkinliklerimiz

Sivrihisar’da “Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi”

 Temiz çevre Engelsiz Hayat” sloganıyla, Atık bitkisel yağları değerlendirme projesi ilçe bazında Türkiye’de bir ilk olarak Sivrihisar’da başlatıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın destek verdiği “Temiz Çevre Engelsiz Hayat” projesini, Sivrihisar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmeni Hülya Tınmaz, Okul çevre koruma kulübü danışman öğretmen sıfatıyla kulüp öğrencileri ile kendi okullannda başlattıkları projeyi, Sivrihisar’daki özel ve devlet yurtla­rı ile işbirliği yaparak uygulamaya koydular.

temizyÖğretmen Hülya Tınmaz’ın daveti üzerine Sivrihisar’a gelen, Türkiye Fiziksel Engelliler Federasyonu Başkanı Nedim Kılıç ve beraberindeki heyet, okulu ziyaret ettiler.

Ziyarette okul öğrencilerine mavi kapak ve atık bitkisel yağları değerlendirme çerçevesinde konuşma yapan Başkan Kılıç; “Temiz çevre Engelsiz hayat” projesi hakkında bilgiler vererek, hazırlanan broşür ve afişleri dağıttıklarını belirtti. Kendisinin de bir engelli olduğunu hatırlatan Kılıç; amaçlarının Engelli-engelsiz dayanış­ması ile Türkiye Cumhuriyeti’ndeki tüm engellileri güçlü bireyler olarak topluma kazandırmaktır.

Böyle güzel bir projeyle ilçe olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren başta Hülya Tınmaz öğretmenimize ve siz öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Dedi.

Proje kapsamında bitkisel yağların biriktirilmesi için getirilen atık yağ bidonları öğretmen Tınmaz tarafından Sivrihisar’daki okul ve yurtlara teslim edildi.


logo