Haber Arşivi

Temmuz 2016 Sivrihisar

15 Temmuz 2016 tarihinde Ülkemizde Darbe Girişimi Oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde kendini “Yurtta Sulh Konseyi” olarak tanımlayan bir kısım cuntacı tarafından gerçekleştirilen ve “Yurtta Sulh Harekatı” olarak adlandırılan işgal kalkışması, vatansever emniyet görevlileri ve halkımızın üstün gayretleri ile engellendi. Olaylarda bir çok güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız hayatını kaybetti ve bir çok yaralananlar oldu. Tarihinde ilk kez Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalandı. 21 Temmuz tarihinde ülkemizde üç ay süreyle olağanüstü hal ilan edildi. İlk günlerden itibaren 81 ilde halkımız meydanlara çıkarak darbe girişimini protesto ettiler. Eskişehir Vilayet meydanındaki Demokrasi nöbetine Sivrihisar Belediyesi ve hemşehrilerimiz her gün gelerek desteklerini sürdürdüler. 31.07.2016

“Demokrasi Nöbetimizin 15. Gecesinde Yağmura Rağmen Meydanları Dolduran Vatandaşlarımızla Beraber Milli İrademize Sahip Çıkıyor, Tüm Hemşehrilerimiz ile Bu Kutsal Göreve Desteğimizi Sürdürüyoruz. Tek Millet Tek Devlet Tek Bayrak Tek Vatan!”

“Belediye Başkanımız Hamid Yüzügüllü ve İlçe Belediye Başkanlarımız Meydanlarda Nöbete Katılan Vatandaşları Selamladılar. Gece Büyük Bir Kalabalık Eşliğinde Coşkuyla Devam Etti. Başkan Yüzügüllü Kendi Elleriyle Vatandaşlara Türk Bayrağı dağıttı ve her gün değişik ikramlarda bulunuldu.” www.facebook.com/sivrihisarbld

* * *

Sivrihisar ilçesinin Böğürtlen mahallesinde tarım işçisi olarak çalışan A.T.K., K.K., ve K.K. çalıştıkları sırada çadırlarındaki çantalarından nüfus cüzdanları ve M.K.’ya ait çadırda 4 adet Cumhuriyet altını çalındığı iddia edildi. Jandarma ekipleri olay yerinde yaptıkları çalışmaların ardından şahısların ifadesini alarak olayla alakalı tahkikat başlattı. 26.07.2016

Sivrihisar ilçesindeki vatandaşlar, kavşağa sinyalizasyon sistemi istiyor.

Sivrihisar ilçesinden Ankara, Eskişehir ve Afyonkarahisar yönüne giden araç sahipleri ve vatandaşlar, ilçe kavşağında sinyalizasyon sistemi olmaması nedeniyle şikayetçi oldu.
İlgililerden bölgeye ışıklı sinyalizasyon sistemi yapılmasını isteyen vatandaşlar, söz konusu yerdeki kazalardan duydukları üzüntüyü dile getirdi. AA – 18.07.2016

Üçüncü Fen Lisesi Sivrihisar’a

Sivrihisar Fahri Keskin Anadolu Lisesi, “Fen Lisesi”ne dönüştü ve Eskişehir’in üçüncü “Fen Lisesi” haline geldi.
2016 – 2017 Eğitim – Öğretim yılından itibaren her yıl 90 öğrenci alacak olan Sivrihisar Fahri Keskin Fen Lisesi Eskişehir’in üçüncü Fen Lisesi oldu.

2007 yılında 22. dönem Eskişehir Milletvekili Fahri Keskin’in desteği ile Anadolu Öğretmen Lisesi olarak açılan ve 2012 yılında Anadolu Lisesine dönüştürülen okulun Fen Lisesi olarak eğitim ve öğretime devam edecek olması Sivrihisarlılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Okul Müdürü Mehmet Öz, “Uzun uğraşı ve emekler sonucu bir Fen lisesini Sivrihisar’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu okulla birlikte Sivrihisar eğitim-öğretim başarısını daha da yükseklere taşıyarak ülkemize ve milletimize hayırlı gençler yetiştirecektir. Türkiye’mizin dört bir tarafından öğrencilerimizi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi. Foto – Haber: Oğuz EKİCİ

Sivrihisar Devlet Hastanesine Dahiliye Doktoru Atandı

Sivrihisar Devlet Hastanesi Dahiliye Bölümü’ne uzman doktor Betül Güzel atandı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2009 yılında mezun olan Dr. Betül Güzel, 2009-2011 yılları arasında Palandöken Devlet Hastanesi, 2011-2016 yılları arasında da Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde görev yaptı. Güzel, geçtiğimiz günlerde yeni tayin yeri olan Sivrihisar Devlet Hastanesindeki görevine başladı. Betül Güzel hocamıza hoş geldiniz der, hayırlı, başarılı çalışmalar dileriz.

SİVRİHİSAR’DA BAYRAM
2016 Ramazan Ayı Sivrihisar Belediyesinin başarılı Yemek, Eğlence organizasyonları ile rahat devam etti. Ramazan ayı boyunca beklenen Şeker kadar tatlı Bayram günü için ziyaretler başladı.
Sivrihisar sokaklarında yine adi mafya vari olaylar olurken ana giriş yolunda basit maddi hasarlı kazalar ile atlatılan güzel ve serin güneşli günlere merhaba dedi.
Yaklaşık maddi hasarlı 6 civarında kaza olurken bugün oluşan kazada yaralanma oluştu. Hastaneye kaldırılan yaralı dileriz Bayram gününde Sivrihisar’ı üzmez. Dikkatimizi çeken ve yetkilileri göreve çağıracağımız olay bugün oluşan araç ve Motor kazası Dört Yol Kavşağı Sivrihisar girişi Taksi Durağı karşısında idi. Aynı yerde dün kaza olmuş ve basit atlatılmıştı. Yaklaşık bir yıl önce aynı yerdeki kaza nedeni ile Ölüm olmuştur. Burada Sivrihisar Belediyesi kör, bozuk gözüken alanları yok ederek güzel Park çalışması yapmıştı.
Büyük Şehir Belediyesi yetki alanına giren bu kontrollü geçiş alanına yapılan Lamba Sinyal sistemi faaliyete geçirilirse kazaların önüne geçilebilir.
Sivrihisar’a Bayram için gelen misafirlerin ve Halkın ortaklaşa hazırlamış oldukları 14. Bayramlaşma Töreni Sivrihisar Belediyesi Başkanlığı ve İşçilerinin katkıları ile Âlem Şah Kümbetinde yapıldı. Tarihi Ulu Cami ve Âlem Şah Türbesi Restorasyonu sonrası mükemmel bir katılımla gerçekleşti. Sunumunu Faruk ÖZ’ÜN yaptığı açılış konuşması sonrası Sivrihisar Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İLHAN’IN Bayram kutlamasını diğer konuşmacılar ile devam edildi. Dilekler yanında tanıtıma katkı istekleri ve Sivrihisar Nasrettin Hoca Huzur Evi Yönetim Kurulu üyesi Sayın İbrahim KILIÇASLAN yapılan bina için bilgi verdi.
Etkinliği düzenleyen Sivrihisar Belediyesine, Şenol ÖZ ve Emeği geçenlere, katılanlara bizde teşekkür ederiz.
Sivrihisar’a Bayram için gelen Misafirler ve Ziyaretlerin renkli olduğu güzel bayram için ve halkın 9 günlük tatilde Meyve bahçelerinde eğlence ile güzel günler geçirebilecekler.
Sivrihisar Yeni Gündem

14. SİVRİHİSAR BAYRAMLAŞMASI.
Geleneksel Sivrihisar Bayramlaşmalarının 14. sü 07 Temmuz 2016 Çarşamba günü Sivrihisar Alemşah Kümbeti Parkında yapıldı. Yaklaşık 7 yıl önce Şenol Öz ve Necmi Günay ın arkadaşları ile başlattığı Bayramlaşmada Uzun zamandır biribirini görmeyenlerin buluşup hasret gidermesine sahne oldu ve İlçe dışından katılımın çoğunluğunun oluşturduğu Bayramlaşmada geniş bir katılımcı oldu. Bayramlaşma töreninin sunumunu Faruk Öz yaparken sırası ile Sivrihisar Belediye Baş. Yar. Hüseyin İlhan, İbrahim Kılıçaslan, Ali Osman Taşdelen, Ahmet Hızlan, Halil Nural Destici, , İsmail Şekercioğlu, Hatice Söker Kirbitci, Necmi Günay ve Şenol ÖZ konuşmalarında ilçemizin sorunlarına değindi. Hoş sohbetlerin olduğu Bayramlaşma töreni Kurban Bayramının 2. günü İkindi namazının ardından Kurban Bayramı Bayramlaşmasında bulunmak için sözleşip Toplu Fotoğraf çekiminden sonra dağınıldı. Şenol ÖZ.

Dünyanın Merkezinde Geleneksel Sivrihisar Bayramlaşmalarının 14. Sürücü Her dini Bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramındada sürdürüyoruz. Ramazan Bayramının 2 . günü Saat : 17.00 ile 19.00 Saatleri arasında Sivrihisar Alemşah Kümbeti Parkında Yapacağız Bayramlaşmamıza 7den 77 ye herkesi bekliyoruz. Tertip Komitesi adına Şenol ÖZ ve Necmi GÜNAY.

Üç bin Sivrihisarlı İftarda Buluştu

Sivrihisar Belediyesi bir ilki daha gerçekleştirerek Eskişehir’de yaklaşık 3000 Sivrihisarlıyı iftar yemeğinde buluşturdu. Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, BİRİZ, BERABERİZ, SİVRİHİSARIZ! sloganı, Sivrihisar’ın birlik ve beraberlik vurgusu ile Eskişehir ve çevresinde bulunan Sivrihisarlıları iftar yemeğinde bir araya getirdi. Eskişehir şeker fabrikası sosyal tesislerinde gerçekleşen iftar organizasyonuna Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar Belediyesi Meclis Üyeleri, Sivrihisar Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Eskişehir Kızılay Şube Başkanı Yüksel Girgin, Sivrihisar Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Temsilcileri ile yaklaşık 3000 Sivrihisarlı katıldı. İftar ilahilerin okunması ve duaların edilmesiyle başladı. Açılan oruçların ardından Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü bir konuşma gerçekleştirdi.

Sivrihisar için birlik ve beraberlik vurgusu yapan Yüzügüllü, “bugün burada Eskişehirdeki Sivrihisarlı kardeşlerimizle, büyüklerimizle, eşimiz, dostumuzla buluşmak, hasbihal etmek, bir olmak, birlikte olmak, gönüllerimizi ve sofralarımızı paylaşmak için buradayız. Sivrihisarlı olmak Yunus’a, Nasreddin Hoca’ya, Hızır Bey’e, Aziz Mahmud Hüdai’ye komşu olmak, akraba olmaktır. Tüm ihtişamıyla gönülleri titreten, suları, bahçeleri, parkları, minareleri, ezanları, nur yüzlü insanları ile bir Sivrihisar hayal ediyor, hayalimizi inşa ederken de sizlerin duaları, sayın vekilimin her daim destekleri ve Allah’ın izniyle var gücümüzle çalışıyor, yolumuza devam ediyoruz. Sivrihisar Belediyesi olarak Eskişehir’de bir ilk olan iftar soframızın ve bu tarz etkinliklerimiz ile sizlerle daha fazla bir araya gelmek temennisi ile, Ramazan ayınız ve yaklaşan bayramınız mübarek olsun. Biz Biriz, Beraberiz, Sivrihisarız!. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” sözleriyle tamamlayarak davetlilerden büyük alkış aldı.

Sivrihisar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Sivrihisarlıların birlik ve beraberlik iftar gecesi ilahi dinletileri, semazen gösterileri, ikram ve fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Temmuz 2016 Sivrihisar