Sivrihisar Haberleri

Sivrihisar’da Teröre Tepki !

SİVRİHİSAR’DA TERÖRE LANET YÜRÜYÜŞÜ

Sivrihisar Sivil Toplum Kuruluşları ve ES ES Kıraathanesi’nce; Hakkari Dağlıca, Diyarbakır Sur ve Iğdır’da meydana gelen terör saldırılarında Şehit olan Asker ve Polislerimiz için terör’e lanet, birlik ve beraberlik yürüyüşü düzenlendi.

Sivrihisar Hükumet Konağı önünde toplanan kalabalık, Şehitler için Saygı duruşunda bulunarak İstiklâl Marşı’mız okundu. Pkk aleyhine slogan atan kalabalık, Türk Bayrakları ile Atatürk Bulvarı üzerinden Hava Şehitliğine kadar yürüdü.

“Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” “Aponun piçleri yıldıramaz bizleri” Ezan dinmez. Bayrak inmez” Şehidim hakkını helal et bize” “Bir ölür bin doğarız” “Ne Mutlu Türküm diyene” “Ya Allah Bismillah Allah’u Ekber, sloganları eşliğinde genç, yaşlı, çocuk ve hanımlardan oluşan yaklaşık 3 bin kişi ve yüzlerce motorlu araç katıldı.

Hükumet Konağı önünde başlayan yürüyüş, Dörtyol güzergahını takiben Şehitlikte sona erdi. Kalabalık grup hep bir ağızdan ellerindeki Türk Bayraklarıyla terör’e lanet yağdırdı.Türk kadınının her zaman olduğu gibi, bugün de ön saflardaki yerini aldığı yürüyüşte, açılan yüzlerce metrelik Türk Bayrağı katılanları daha da çoşturdu.

Sivrihisar Emniyet Müdürlüğü bahçesindeki Atatürk büstüne “başınız sağolsun” ya­zılı çelenk koyan grup, daha sonra Emniyet Müdürü Emre Bostan’a, baş sağlığı diledi. Tekbirler ve sloganlar eşliğinde yürüyen binlerce Sivrihisarlı Hava Şehitliğine ulaştı. Burada tüm Şehitlerimizin ruhuna dualar edildi. Pkk terör örgütüne ise beddua ve lanet okundu. Sloganlar eşliğinde Şehitlikten ayrılan kortej Hükumet Konağı önüne kadar yürüyüşle etkinlik sona erdi.

Sivrihisar Dağı’nda Türk Bayrağı
Sivrihisarlı bir grup genç tarafından, son günlerde artan terör olaylarını protesto etmek ve şehitlere saygı amacıyla Yenice mahalle mevkiindeki Dağın eteklerinde bulunan kaya kütlesinin üzerine 70 m2 dev Türk bayrağı çizildi. Bayrak, Dört-yol bölgesinden de görülebiliyor.

kaya-bayrak teror-tepki
Çalışmaya katılan Hakan Adalıoğlu “Son zamanlarda artan Şehit haberleri yüreğimizi burkuyor, ancak acı haberleri dinlemekten başka birşey yapamıyorduk. Düşündük, arkadaşlarla ne yapabiliriz diye aramızda konuştuk. Yapabileceğimiz en anlamlı şeyin Sivrihisar’da bir ilki gerçekleştirmek adına Kayalarımıza Türk Bayrağı çizmek olduğuna karar verdik, hızla uygulayıp, iki günde tamamladık” dedi.

Haber – Foto: Aydoğan ALTIN – Oğuz EKİCİ

[blockquote style=”4″]

SİVRİHİSARLILAR TERÖRE TEPKİ GÖSTERDİLER
Eskişehir’deki bir grup Sivrihisarlı, Eskişehir Demirspor Tesisleri’nin halı sahasında bir araya gelerek, son günlerde artan terör olaylarına karşı ‘teröre tepki’ gösterdiler. Grup üyeleri, aralarındaki dostluk maçı sonrası seyircilerle birlikte halı sahada bir araya gelerek Sivrihisar Gençlik Gruba adına teröre tepki pankartı ve Türk bayrağı açtılar. Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan, Demirspor Tesisleri’nde ‘teröre tepki’ olarak yaptığı açıklamada, ”Son günlerde ülkemizde artan terör olayları ve Dağlıca, Iğdır ve Tunceli de şehit olan vatandaşlarımız bizleri derinden üzdü” dedi.

terore_tepki

“Şiddetle kınıyoruz”
Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Arslan, “Bu zamanda birlik, beraberlik ve millet olarak birbirimize kenetlenme zamanıdır. Bu terör olaylarını şiddetle kınıyoruz. Bir an evvel ülkemizin terörden kurtulmasını ve memleketimizin huzura kavuşmasını istiyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

[/blockquote]

logo