Sivrihisar Haberleri

Tokiden Yeni Yıl Müjdesi

– Sivrihisar’a Tokiden Yeni Yıl Müjdesi –

sivrihisar toki - Tokiden Yeni Yıl Müjdesi

Sivrihisar’a TOKİ tarafından 200 Konut yapılacak. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Toplu Konut İdaresi tarafından başlatılan “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında Sivrihisar’a 200 konut yapılacak. Başvurular başlamış olup, son başvuru tarihi 15 Ocak 2020 Çarşamba.

Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında TOKİ tarafından ilçemize de 200 konut kontenjan verilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ak Parti Eskişehir Milletvekilimiz Prof.Dr. Emine Nur Günay’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunar, Sivrihisar’ımıza da hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

100 bin sosyal konut projesine başvurular 16 Aralık 2019 -15 Ocak 2020 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin proje ilinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile başvuru yapılabiliyor.

Başvuru işlemlerini ayrıca E-Devlet üzerinden de yapmak mümkün. E-Devlet üzerinden yapılacak başvurular, TOKİ tarafından değerlendirilecek ve başvuruya engel bir durum yoksa ödeme süreci başlatılacak. Bu aşamada başvuru sahibinin T.C. Ziraat Bankası nezdinde Türk Lirası (TL) olarak açılmış bir cari hesabı varsa, müsait olan hesabından otomatik olarak 500 lira tahsil edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

* Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması,

* Proje il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya proje il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

* Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocuklarının daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması şartları aranacaktır. (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

* Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 5.500 TL olması gerekmektedir. (İstanbul ili için 6.000 TL Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin toplamı) (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri Hariç)

* Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

* Başvuru yapacak vatandaşlarımızın 25 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

* Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan “Hak Sahipliği Belgesi” ile projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

* Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşi de başvuru yapabilir. (Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan dul kızları hariç)

BAŞVURU SIRASINDA GEREKLİ BELGELER

Başvuruların kabul edileceği yer; T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin proje ilindeki yetkili şubeleri, başvuru sahipleri; nüfus cüzdanı ile birlikte,

* Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, Sosyal Güvenlik Kurumundan alacakları “Belgeyi”

* Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) “Belgeyi”

* Emekli Vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren “Belgeyi” Başvuru Formu,

* Kategorisine göre yetkili banka şubelerinden 2 nüsha olarak temin edilecektir,

* Banka tarafından numaralandırılarak teslim alınacak ve 1 nüsha da başvuru sahibine geri verilecektir.

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Tokiden Yeni Yıl Müjdesi