Sivrihisar Haberleri

Turizm Ofisi Açılıyor

Sivrihisar Belediyesi ilklere imza atmaya devam ederken, yeni projeleri de bir bir hayata geçiriyor.

Girişimleri ve yeni projelerle ilçeye değer katan Başkan Hamid Yüzügüllü, tarih, kültür, medeniyetler diyarı Sivrihisar’a bir yenilik daha getiriyor. Yapılan çalışmalarla Sivrihisar’ı turizmin başkenti yapmak için çaba sarf eden ve düzenlediği Uluslararası Festivallerle yüz binleri ağırlayan, dünyaya Sivrihisar’ın ismini duyuran, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan Sivrihisar’da Başkan Yüzügüllü “Turizm Ofisi” (Tourist Information) kuruyor.

turizm ofisi - Turizm Ofisi Açılıyor

Kadın Girişimcilerin Yanında

Kadın girişimcilerin her zaman yanında olan ve verdiği desteklerle ilçedeki kadınlara istihdam yolu açan Sivrihisar Belediyesi bunlara bir yenisini daha ekledi. “Yerel Kadın Üretici Destekleme Projesi” kapsamında yeni girişimci kadınlar kazandırmak için çalışmalar yapan Sivrihisar Belediyesi, vatandaşların günlük taze köy sütü, köy peyniri, tereyağı ve köy yumurtasını güvenle alabileceği, kolaylıkla ulaşabileceği “Süt Evi” açıldı.

Ayrıca, yine Sivrihisar Belediyesi “Yerel Kadın Üreticiyi Destekleme Projesi” kapsamında vatandaşların ve ilçeye gelen misafirlerin doğal taş fırında pişen köy ekmeği alabileceği, yöresel ekmeklerin olduğu “Ekmek Evi” açıldı.

***

Sivrihisar’ın Sesi Haberleri

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Turizm Ofisi Açılıyor