Sivrihisar Haberleri

Turizmin Merkezi Sivrihisar

Es Gazete’nin Eskişehir Manşet Dergisi 65. sayısında Tarih, Kültür ve Turizm Kenti Güzel İlçemiz Sivrihisar Yer Alıyor.

Sivrihisar ilçesi son dönemde yapılan yatırımların karşılı­ğını alarak bir turizm ilçesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ‘nün büyük emek­leri var. Yapılan restorasyon çalışmaları. Saat Kulesi ne yapılan seyir terası, belediyenin diziler için sağladığı olanaklar: ilçeyi bu noktalara taşıdı.

Son zamanlarda adını daha çok duyduğumuz Sivrihisar’ı yeniden görmek için yollara düştük. Yazımızda yapı­lanlar, yapılamayanlar ve artıları eksileri yazarak yol gösterici olmak istiyoruz.

Kilim Müzesi. Ankara dışında Atatürk’ün bakanlar kurulunu topladığı ilk yer olan Sivrihisar’daki Zaim Ağa konağı. Saat Kulesi ve seyir terası, kilise. Ulucami Türkiye’nin ilk açık hava heykel müzesi Nasreddin Hoca anıt mezarı, Nasrettin Hoca Kültür Evi.

Alem Şah Kümbeti Arastalar Çarşısı Nasreddin Hoca Anıt Parkı. Sivrihisar tarihi evleri. Pessinus Antik Kenti. Akbaş Çoban Çiftliği Balık Damı gibi bir çok nokta görülmeye değer Kilise ve seyir terasının birleşimindeki yeşillik alan harika olmuş.

Başkan Yüzügüllü ‘nün projelerindeki estetik ise dikkat çekiciydi. Bir sürü para harcayıp onaya anlamsız şeyler çıkaran çok başkan gördük Belediyeye ait.

Sivrihisar’ın yöresel yemeklerinin yer aldığı Çeşm-i Cihan ile başlayalım Sivrihisar Yöresel Lezzetleri lokantası da çok beğendiğim yerlerden bin oldu. Yemekleri lezzet­li açık mutfağında neler yapıldığını görebiliyorsunuz, lezzetli ye­meklerin böyle temiz ve düzenli bir mutfaktan çıkması da ayrıca takdir edilesi…

Sivrihisar’ın meşhur bamya çorbası, kelem sarması, kıymalı su böreği, muska baklavası ve özellikle de höşmerim tatlısı çok başarılıydı Cemil Sezer Usta ve ekibine teşekkürler. Sivrihisar gezimizde bilgi paylaşımında bulunan Sivrihisar Belediyesi Basın sorumlusu Göksel Demirel’e de teşekkürlerimizi sunmak istiyo­rum.

Turizmin Merkezi Sivrihisar - Turizmin Merkezi Sivrihisar
Turizmin Merkezi Sivrihisar 2 - Turizmin Merkezi Sivrihisar
Turizmin Merkezi Sivrihisar 3 - Turizmin Merkezi Sivrihisar
Turizmin Merkezi Sivrihisar 4 - Turizmin Merkezi Sivrihisar
Turizmin Merkezi Sivrihisar 5 - Turizmin Merkezi Sivrihisar
Turizmin Merkezi Sivrihisar 6 - Turizmin Merkezi Sivrihisar

Turizmin Merkezi Sivrihisar

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Turizmin Merkezi Sivrihisar