Genel

Türkiye’nin İlk ve Tek Açık Hava Heykel Müzesi

Türkiye’nin İlk ve Tek Açık Hava Heykel Müzesine Sahip Tarih Kenti Sivrihisar’dan Günaydın! Sağlıklı, bereketli ve güzel bir gün olması dileğiyle…

heykel foto - Türkiye’nin İlk ve Tek Açık Hava Heykel Müzesi

Basın ve Influencer (sosyal medya fenomenleri) kafilesi Sivrihisar’ı ziyaret etti.

İlklerin ve Enlerin şehri, her bir köşesi buram buram tarih kokan, kültür ve medeniyetler diyarı, turistik alanları, müzeleri, dizi ve filmlere konu olan muhteşem atmosferi ile turizmin başkenti haline gelen dünyanın merkezi Sivrihisar yoğun bir şekilde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Pandemi döneminde geçilen kademeli normalleşme ile birlikte gezi programlarını arttıran yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası Sivrihisar oldu. Hafta içi ve hafta sonu yoğun bir turizm hareketliliğinin yaşandığı Sivrihisar’da vatandaşlar keyifli anlar yaşıyorlar.

Akın akın ziyaretçilerin ve turların geldiği Sivrihisar’da yerli ve yabancı misafirler dolu dolu bir gün geçiriyorlar.

Türkiye’nin İlk Uygulamalı Kilim Müzesi, Zaimağa Konağı, Metin Yurdanur Açık Hava Heykel Müzesi, Tarihi Ulu Cami, Nasreddin Hoca Kültür Evi, Tarihi Saat Kulesi ve Seyir Terası, Akbaş Çoban Köpekleri, Ermeni Kilisesi, Pessinus Antik Kenti, Balık Damı gibi tarihi ve kültürel mekanlarda keyifle zaman geçiren, yöresel lezzetleri tatma fırsatı bulan yerli ve yabancı turistler Sivrihisar’ın muhteşem ve eşsiz güzellikleri ile güzel bir gün geçirme şansı buluyorlar.

Beş Balkan ülkesi, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Bulgaristan ve Sırbistan’dan gelen basın ve influencer grubundan oluşan ekip, Sivrihisar’a gelerek tarihi dokuları,  müzeleri yerinde görme fırsatı buldu, tarihle iç içe bir gün yaşadı.

Medeniyetlerin buluşma noktası olan Sivrihisar’a hayran kaldıklarını dile getiren misafirler, keyifli ve unutulmaz bir gün geçirdiklerini dile getirdiler. Misafirperverliği için Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü ’ye teşekkür ettiler. S. Sesi

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Türkiye’nin İlk ve Tek Açık Hava Heykel Müzesi