Sivrihisar Haberleri

Uça Park’ta Bakım Çalışması

1962 yılında Merhum Hacı Bayram Mustafa Uça ve arkadaşları tarafından kurulan Sivrihisar Yeşil Sahalar İhdas ve Ağaçlandırma Derneği kanalıyla meydana getirilmiş 54 dönüm alana kurulu ve Sivrihisar’ın oksijen deposu olan Uça Parkın bakım çalışmaları devam ediyor.

uca park - Uça Park'ta Bakım Çalışması

Başkan Yüksel Uça; büyüklerimizin bize bıraktığı en önemli eserlerden biri olan UÇA PARK’ın bakımıyla elimizdeki imkanlar nispetinde yıllardır emek harcıyor ve çalışıyoruz.

UÇAPARK’ın geniş kapsamlı yeniden dizayn edilmesiyle ilgili Sivrihisar Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalardan son derece memnuniyet duyduklarını belirten Uça, başta Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz, dedi.

Yüksel Uça Güven Tazeledi

Sivrihisar Yeşil Sahalar İhdas ve Ağaçlandırma Derneğinin 40 yıldır Başkanlığını yapan Bayram Yüksel Uça, geçtiğimiz günlerde yapılan ve yoğun katılımın olduğu olağan genel kurulda yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Yapılan seçimlerde yeni yönetim kurulu; Bayram Yüksel Uça, Remzi Aktaş, Mehmet Çini, Oğuz Ekici ve Mehmet Servet Uça şeklinde oluştu.

Uçapark Göleti Oluşturuldu

Uçapark’ta Sivrihisar Belediyesi ekiplerince gerçekleştirilen çalışmalar titizlikle devam ediyor. Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü denetiminde yürütülen çalışmalar Uçapark’a bambaşka bir hava katıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğünce özenle ve profesyonel bir ekip çalışmasıyla doğal bir yapıya sahip gölet oluşturuldu. Çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları halen devam etmekte olan parkın göletine balıklarımız bırakıldı. Park tamamlandığında doğasıyla, yeşiliyle, eşsiz manzara ve güzellikleri ile Sivrihisar halkının ve tüm misafirlerimizin vazgeçilmezleri arasında yer alacak. Çocuklarımız birçok canlıyı doğal ortamlarında görebilecek.

ucapark goleti havuz - Uça Park'ta Bakım Çalışması

ucapark goleti manzara - Uça Park'ta Bakım Çalışması

ucapark goleti baliklar - Uça Park'ta Bakım Çalışması

ucapark goleti akarsu - Uça Park'ta Bakım Çalışması

S.Sesi – Sivrihisar Haberleri

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Uça Park'ta Bakım Çalışması