Makale ve Yazılar

Vaatlerin Yerine Getirilmesini İstiyoruz

ahmet-eroglu-Tarihi ilçemiz Sivrihisar yıllardır siyasilerin boş vaatlerinin esiri olarak hizmetten geri kalmıştır. Toryum madeni sondaj kuyuları çalışmalarının etibank yetkilileri birinci ağızdan aldığım haber doğrultusunda sona doğru yaklaşılmıştır. Sivrihisarımızın en acil şekilde ekonomisine, işsizliğe katkısı olabilmesi için yeni Milletvekili seçilen bakanımıza Harun Karacan vekilimize ve Gaye Uslu hemşerimize işletmelerin Sivrihisar topraklarına kurulması için yardımlarını Sivrihisar halkı olarak bekliyoruz, onlarından bu görevi yerine getirerek ilçemizdeki göçün durmasına katkıda bulunarak ilçemizin hareketlenmesine yardımlarını esirgemeyeceklerini umut ediyor ve güveniyoruz.

Geçmişte siyasiler yatırımları hep yarınlara bıraktılar. İlçemizin ekonomisinin canlanıp göçün önlenmesinde işsizlere iş kapısı açılmasında çalışmalara şimdiden başlayalım. Sayın vekillerimiz geçmişte yarınlar hiç gelmedi, önümüze sunulan bu fırsatı yarınlara bırakmayalım. Yarınlarda çok geç kalınır.

eskisehir-milletvekilleri

Sayın bakanımız, milletvekillerimiz hayırlı uğurlu olsun, ülkemizin en eski yerleşim yeri olan tarihi ilçemiz geçmişteki siyasilerin ihmalleri sonucu yeterli hizmetlerden mahrum kalmıştır. Türkiye’mizin her tarafına ulaşım imkanı olması da göz ardı edilmiştir. Sizlerden seçim çalışmalarınızda verdiğiniz sözlere bağlı kalarak fahri Sivrihisarlı olmanızı beyan ettiniz.

İlçemizin acilen Karaburhan köyünde açılan etibank toryum maden işletmelerinin kuyulardaki sondaj çalışmaları son aşamaya gelmiş olup, işletmelerin Beylikova ilçesi hudutlarına kurulması için siyasi sözler verilmekte olup, ilçemizin ekonomisini hareketlendirip, işsizliği önleyip, ilçemizden göçü durduracak, esnafımızı rahatlatacak, bu işletmenin Sivrihisar hudutlarına kurulması hususunda sizler tek güvencemizsiniz, bu işletmeleri ilçemize kazandırmanızda halkımız size minnet duyacaktır.

İlçemize yıllar sonra doğan güneşi söndürmeyeceğiniz ümitlerimizle, sevgiler saygılar. Allah yar ve yardımcınız olsun.

ERHAN EROĞLU

logo