Sportif Havacılık

Vali Tuna, Sivrihisar Havacılık Merkezini Ziyaret Etti

– Dünyada İlk –

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi, 800 metre uzunluğunda ve 32 metre genişliğindeki pistiyle, havacılıkta önemli bir açığı kapatacak. Merkezin açılışı, ilçenin ‘düşman işgalinden kurtuluş günü’ olan 20 Eylüle yetiştirilecek.

Vali Tuna, Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezini Ziyaret Etti.

Sivrihisar İlçesi’ne 13 km uzaklıkta olan merkeze gelişi esnasında Vali Tuna’yı; İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, Sivrihisar Hava Meydan Komutanı Hv. Alb. İsmet Ünlen, Jandarma Komutanı Üstğ. Selim Buğra Aktaş, Sivrihisar Sivil Havacılık Kulüp Başkanı Ahmet Mümtaz Vural ve Sivrihisar Havacılık Kulübü Derneği kurucu üyelerinden akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk karşıladı.

Daha sonra Sivrihisar İlçesinin Yeşilköy mevkiine yer alan merkezin çalışmaları hakkında akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk, Vali Tuna’ya bilgi verdi. Dünyada ilk kez imece usulü ile havacılık parkı inşa ettiklerini söyleyen Öztürk, Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi Necati Artan Tesislerine, 2014 Mart ayında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından gerekli izinlerinin verildiğini belirtti. Merkezin deniz seviyesinden yüksekliğinin 2 bin 700 feet olduğunu aktaran Öztürk, hava parkının 800 metre uzunluğunda, 32 metre genişliğinde piste sahip olduğunu bildirdi. Merkezin uluslararası düzeyde sportif amatör havacılık etkinliklerine ev sahipliği yapacağını kaydeden Öztürk, üç etapta inşa edilecek projenin tamamlandığında, yılda 20 bine yakın kursiyeri ağırlayacağını anlattı.

SİVRİHİSAR’IN KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE GÖSTERİ

Sivrihisar Sivil Havacılık Kulüp Başkanı Ahmet Mümtaz Vural da, merkezin açılışını Sivrihisar’ın düşman işgalinden kurtuluş yıl dönümü olan 20 Eylül’de yapmak istediklerini söyledi.

Verdiği bilgiler için Vural’a ve Öztürk’e teşekkür eden Vali Tuna, “Eskişehir, Havacılık ve Raylı Sistemlerin merkezi haline gelmiştir” dedi.

Havacılık Merkezi Bölgeyi Canlandıracak

Eskişehir sanayisinin son zamanlarda büyük gelişmeler kaydettiğini anlatan Vali Tuna, Sivrihisar ilçesinde bulunan merkezin bölgeye canlılık getireceğini ifade etti. Eskişehir’deki turizm potansiyelinin artarak devam ettiğini aktaran Vali Tuna, “Eskişehir, son zamanlarda hem sanayi alanında hem de turizm alanında büyük gelişmeler kaydetmiştir. Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi bölgeye turizm anlamında büyük canlılık getirecektir” diye konuştu.

Yapılan bilgilendirme toplantısının ardından Vali Tuna, merkezde bulunan Apron Park, Bakım Hangarları ve Teknik Alanları gezerek yetkililerden bilgi aldı. İnceleme esnasında Vali Tuna, Temel Eğitim Kursu gören öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Fotolar ⇓

vali ziyaret 3 - Vali Tuna, Sivrihisar Havacılık Merkezini Ziyaret Etti

vali ziyaret 4 - Vali Tuna, Sivrihisar Havacılık Merkezini Ziyaret Etti

vali ziyaret 5 - Vali Tuna, Sivrihisar Havacılık Merkezini Ziyaret Etti

vali ziyaret 2 - Vali Tuna, Sivrihisar Havacılık Merkezini Ziyaret Etti

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Vali Tuna, Sivrihisar Havacılık Merkezini Ziyaret Etti