Sivrihisar Haberleri

Vali Tuna, Sivrihisar İlçesini Ziyaret Etti

Vali Tuna, Beylikova, Mihalıççık ve Sivrihisar İlçelerini Ziyaret Etti

vali

Vali Güngör Azim Tuna, Beylikova,  Mihalıççık ve Sivrihisar ilçelerinde bir dizi ziyarette bulunarak çeşitli incelemelerde yaptı.

Vali Tuna, Sivrihisar İlçe Kaymakamı Hüseyin Çakırtaş ve Belediye Başkanını makamlarında ziyaret ederek ilçe ve belediye çalışmaları hakkında brifing aldı.

Ziyaret esnasında duygularını dile getiren Vali Tuna, 20 Eylül 1921 yılında düşman işgalinden kurtarılan ilçenin kurtuluşunun 92. Yıl dönümü kutlayarak, “Türk Dünyası 2013 Kültür Başkenti maskotu Nasreddin Hoca’nın doğduğu, dünyanın merkezi dediği ve bağrından çıkardığı değerleriyle, bereketli toprakların  düşman işgalinden kurtuluşunun 92. yıldönümü sevincini yaşıyoruz” dedi.

Daha sonra Sivrihisar Ulucami restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Tuna, çarşı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti. Vali Tuna, sohbet esnasında cebinde sigara paketi gördüğü bir vatandaşa, sağlıklı yaşamak istiyorsa sigarayı bırakmasını tavsiye etti.

Vali Tuna’ya vatandaşlar tarafından beyin damarlarını tedavi edici özelliği olan Sivrihisar çevresinde bulunan hünnap ikram edildi. Vali Tuna daha sonra Hızırbey Türbesi, Ermeni Kilisesi, Eski hastane ve Eski Askerlik Şubesinde incelemelerde bulundu.

Vali Tuna’ya ilçe ziyaretleri esnasında Vali Yardımcısı İsmail Küreci ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin eşlik etti.

logo