Blogspot

Yalan ve Yalan Haber

Müslüman olanların ASLA başvurmayacağı bir günah, hele ki tüm toplumu ifsat eden bir eylem ise.

yalan haber 6 kat daha hizli yayiliyor - Yalan ve Yalan Haber

Müslümanların Peygamberi S.A.V. tüm işlenen günahlar sorulduğunda cevaplarını verdi, Peki yalan söylersek sorusuna cevap vermedi ve kalkıp gitti. Yani sonuçları itibari ile kişileri aşan toplumu ilgilendiren önemli bir etkisi olduğu anlaşılıyor.

Şimdi her gün belli haber kaynaklarından sürekli yalan haber yapılıyor. Bu haber kaynaklarına inanan, inanmaya hazır alıştırılmış bir kitle oluştu. Bu kitle de aslında yalandan rahatsız ve bunu dile getiren kitle.

Hadi diyelim ki halk bu tuzaklara düşüyor, peki toplum önünde siyaset yapan hem de partilerin genel başkanı düzeyindeki kişiler gelen haberleri hiç mi araştırmaz, hadi diğerlerini geçtik, sorumlu olduğunuz kitleye ne diyeceksiniz söylediğiniz hem de her gün TV karşısına geçip hükümet edenleri yıkmak için söylediğiniz bir haberin ASLI YOKSA kitlenize mahcup olmuyor musunuz.

Siyaset böylemi yapılır? Hani Katarlılar üniversiteye sınavsız giriyordu ne oldu. Yalan haber olduğu haberi yayan ajans tarafından yalanlandı özür diledi, özür dilemekle geçiştirilecek bir yalan mı bu.

Bazıları yaydıkları yalan haberden sonra sessizliklerini koruyor. AYIP olmadı mı millet önünde, siyasiler yanıltılabilir ama her gün olmaz. Bu patolojik bir durum ve bunlara inanan ve sürekli kendilerine yalan söylenmesine TEŞNE algıya hazır bir kitle var, ve hiçbir zaman sözle ikna olmuyorlar. Artık durum psikiyatri doktorlarının alanına giriyor, siyaset bunun hakkından gelemez.

KATAR hem tarihi süreçte hem de şu anda körfezde ki Amerika ve İngiltere ye direnen tek ülke. Ve Osmanlı ya da son ana kadar bağlı kalıyor ve o dönem ki reislerinin vasiyeti sakın Osmanlılara karşı olmayın onları katar dan çıkarmayın oluyor. Etrafımızdan haberimiz yok. Kim dost kim düşman emperyalistlerin belirlediği duruma göre vaziyet almışız. 1

Katar düşmanlığı ve Katar aleyhine yapılan açıklamalara inanmak için ciddi salak olmak lazımken bu açıklamaları niçin yapıyorlar?

Birincisi, kitleleri hakikaten bu salakça açıklamalara inanmaya meyyaller, İkincisi, asıl hedef, kitlelerinden ziyade Katar’ın kendisi. İktidara gelirlerse Katar aleyhine işlem yapacaklarını söyleyip, endişe ve güvensizlik oluşturarak Katar’ın ülkemize yardım ve yatırım yapmasını engellemeye çalışıyorlar.

Yalan, iftira, karalama, gerçek, doğru, faydalı, zararlı, bu anlamları ifade eden sayabileceğimiz ne kadar terim varsa hepsi havada uçuşuyor. Bu terimleri havada uçuşturanların amacı toplumda kafaları karıştırarak gerçeklerin görülmesini engellemek.

“128 milyar dolar nerede” afişleri toplumun kafasını karıştırmaya yönelik aynı çalışmaların bir ürünüdür. Zamanı gelip toz duman yatışınca gerçekler daha net görülmeye başlanacak ve toz duman içinde yapılmış olan dezenformasyon çalışmalarını görünce, bunların şerrinden bizi Allah korumuş diye şükredeceğiz.

Bugünlerin toz dumanı içinde, “Ey iman edenler! Eğer bir fasık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz.” ayetini rehber edinenler bu toz duman içinde doğruyu yanlıştan ayırabilecek ve bu dönemi yüz akıyla atlatacaklardır. İleriki zamanlardan bugünlere baktıklarında utançları ve pişmanlıkları olmayacaktır. 2

***

1- Ertuğrul Kaya
2- Naci Vatansever

Link

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Yalan ve Yalan Haber