Sivrihisar Haberleri

Yapay Gölete Düşen İki Çocuk

Eskişehir’in Sivrihisar İlçesinde yapay gölet yanında oynayan 3 çocuktan 2’si gölete düştü. Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Dümrek Mahallesi Başağaç mevkisinde bulunan yapay gölet kenarında oynayan Yusuf Melemez (11) ve Talha Dinçer (9) dengelerini kaybetmesi sonucu gölete düştü. Onlarla birlikte olan Osman Ayvaz’ın (11) durumu öğretmenlerine haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri geldi. Talha Dinçer’in cesedini öğrenci velilileri, Yusuf Melemez’in cesedini de Ankara’dan gelen Emniyet Genel Müdürlüğü Su Altı Arama Kurtarma ekibinde yer salan dalgıçlar sudan çıkarttı.  03.11.2014

Dün düştükleri gölette boğulan 11 yaşındaki Yusuf Melemez ile 9 yaşındaki Talha Dinçer’in cenazeleri, bugün gözyaşlarıyla toprağa verildi.  04.11.2014

Ölen Talha Dinçer için bugün öğleyin Dümrek’teki Merkez Camii’nde, Yusuf Melemez için de İğdecik Köyü Cami’nde cenaze töreni düzenlendi. Dümrek’teki Talha Dinçer’in cenazesine İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz, Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Çekiç, yakınları, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda kişi katıldı.
Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Talha Dinçer götürüldüğü Dümrek Mezarlığında, Yusuf Melemez de İğdecik Köyü mezarlığında toprağa verildi.
Yusuf Melemez ile Talha Dinçer’in sınıftaki sıralarına arkadaşları tarafından Türk bayrakları ile çiçekler konuldu. Arkadaşları Dinçer ve Melemez’in ölümüne çok üzüldüklerini belirtti. 

dumrekgol

Add Comment

Click here to post a comment

logo