Sivrihisar ve Köyleri Yardımlaşma Derneği

Yeni Dernek Binası Açılışı

Sivrihisar dışında faaliyet gösteren ve Başkanlığını Yusuf ÖZEY’in yaptığı Sivil Toplum Kuruluşu SİVRİHİSAR KÖYLERİ VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ’nin Emek mahallesi Ertaş caddesinde bulunan yeni dernek binası açılışı yapıldı.

Eskişehir ve Sivrihisarlı birçok insanın katıldığı açılış sonrası 71 evler mahallesi ATILGAN düğün salonunda konuklara ARABAŞI ikramı yapıldı. Şehir dışında kurulan bir çok dernek olması ile bunlardan en etkin olan Sivrihisar Köyleri ve Yardımlaşma Derneği ve Bozüyük Sivrihisarlılar Derneğinin Arabaşı (Hamur ve Tavuk Suyu ile içilen yöresel yemek) etkinliği ve Sivrihisar Gençlik kolları Çalıştay etkinlikleri göze çarpıyor.

Bu etkinlikte takipçimizin dikkatini çeken önemli kısımları siz takipçilerimize anlatalım istedik. Kalabalık bir katılımcı ve onu konukları Milletvekili, Sivrihisar İlçe Kaymakamı, Sivrihisar Belediye Başkanı, Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı, Dernek Başkanları, İş Adamları, Akademisyenler, Siyasi Başkanlar ve Yeni Milletvekilliği seçimi adaylar (isimlerini yanlış anlamalara sebep olmaması için yazmıyoruz), Nasreddin Hoca’yı canlandıran Aktris ve halk katılmıştır. Emeği geçenler teşekkürler. Atılgan Düğün Salonunda Açılış konuşması sonrası Konuşmacılardan;

Sayın Mustafa Kemal BİÇERLİ; Sivrihisar’ın bir Hazine Sandığı üstünde oturduğunu ama bunu değerlendirmek için hepimizin katkıda bulunacağı çalışmaların yapılması gerektiği ve Öz eleştiri olarak çok geç kalındığını vurgularken koordineli çalışma ile başarının yakalanabileceğini anlattı.

Sayın Ahmet ATAÇ kendisinin Sivrihisarlı olarak böyle etkinliklerin güzel olduğunu ve Sivrihisarlı derneklerin bu toplulukları toplamakta başarılı olduğunu söyledi, Bizde kendisinden Sivrihisar’ın gelişmesinde katkılarını bekliyoruz

Kaymakam Sayın Erdinç YILMAZ; Sivrihisar’da olmaktan heyecan duyduğunu ve kapısının her vatandaşa açık olacağını elinden geleni yapacağını ve yapılması gerektiğini söyledi. Şehir dışında yaşayan 130 bin kişinin en az 10 bin kişinin tekrar Sivrihisar’a dönmesi ve Emekli olarak bile bir evinin olması gerektiği Sivrihisar Nüfusunu düşmeye (Son dönem bu yıl yapılan Sivrihisar Kayıta Dayalı Nüfus sayımı Sivrihisar 9.000 bin kişinin altına düşmüştür) devam ettiğini anlattı.

Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid YÜZÜGÜLLÜ; Yapılan STK Etkinliği için teşekkür ederken Sivrihisar için değişimin ve gelişimin başladığını ve birliktelik ile güzel şeylerin yapılacağını, yapılmaya devam edeceğini anlattı.

Üniversite Temsilcimiz Prof. Dr. Adil ATASOY yaptığı konuşmasında kendilerinin memnuniyeti ve yapılan çalışmalara destek vereceklerini Sivrihisarlı olmanın mutluluğuna katkıda bulundu

Etkinlik ARABAŞI içilmesi ile devam ederken Öğrencilerin kısa Gelin Kaynana atışması, Nasreddin Hoca Konuşması ve Müzik, Katılamayanların Mesajlarının okunması ile devam edildi.

Etkinliği düzenleyen Dernek Yöneticileri ve Bu etkinliği Finanse eden Firmalar, Mekân Sahiplerine ile emeği geçenlere SİVRİHİSAR GÜNDEM Ekibi olarak teşekkür ederiz.

* * *

dernek acilisi - Yeni Dernek Binası Açılışı

dernyemek 1 - Yeni Dernek Binası Açılışı

dernek1 - Yeni Dernek Binası Açılışı

dernek3 - Yeni Dernek Binası Açılışı

dernek2 - Yeni Dernek Binası Açılışı

sivdavet - Yeni Dernek Binası Açılışı

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Yeni Dernek Binası Açılışı