Yorum Sayfası

Mesaj ve Yorumlar

Yorumlarda adınız ve mail adresi yazılması zorunlu değildir, isteyen yazabilir.

33 Comments

  • Merhaba,
   Ulucaminin restorasyonundan sonra zemindeki halılar ne oldu? Lütfen bilgi verebilir misiniz?

   • Yetkililerden edindiğim bilgilere göre Ulucaminin restorasyonu sırasında kaldırılan eski kilim ve halılar, Sivrihisarda yapılması planlanan müzede kullanılacakmış.

    • Eski belediye binasının müze olacağını öğrendim ve ilçemizde tanıtımının yapılması için büyük bir fırsat olacağını zannediyorum.. Şahsen böyle bir müze için YENİ HAMAMI nın restore edilerek orasının olmasını düşünmüştüm… Arkadaşlarımız Ulu caminin halılarının sergileneceğini belirtdiler.. Daha eski halılarında saygın bir hemşehrimiz de emanet de olduğunu biliyorum inşallah onlarda sergilenir diye düşünüyorum…mesaj neden yayınlanmadı eski mailimi bana iletirseniz memnun olurum

  • metinkurtiletrekking.blogspot.com.tr/2017/04/frig-yolu-yuruyusu-gordion-yasshoyuk.html

   yukarıdaki bağlantıda köylerimizi gezen ve izlenimlerini aktaran bu esnada kendisine misafirperverlik gösteren ve göstermeyen muhtarlarımızı da anlatmış Metin Bey.. Polatlıdan başlayan yolculukları Han’da sonlanıyor. Güzel ülkemizin bir çok yerini gezen birisi..Belki ilçemizin tanıtımı konusunda daha duyarlı olduğumuz şu zamanlarda kendimizi bir gözden geçirmemize vesile olur..

  • Eskişehirden Sivrihisar a giden otobüslerin Eskişehir e dönüş saati kaçta acaba ?

 • Siteniz günden güne gelişip güzelleşiyor.Sizleri tebrik ederim. Sivrihisar dan haberler, Eski Sivrihisar fotoğrafları dikkat çekici,bu fotoğrafların kaynağı belirtilirse daha güzel olur.

 • Sitemiz güzel olmuş. Şimdiye kadar böyle içerikli bir sitemiz olmamıştı. Sivrihisarlı hemşerilerimiz bu siteye sahip çıkıp ilgilenmeli.

 • Hemşerimiz Necmi Beyi yeni yayınladığı kitabından dolayı kutlarım.

 • sivrihisarda neden etkinilk olmuyor esk de zaten çok etkinilk var sivrihidasarın ve siv de yaşayanların sosyal ve kültürel faliyetlere çok ihtiyacı var

 • Kurban Bayramı ;Tüm insanlığa,İslam alemine, Sivrihisarlı hemşehrilerime mübarek ve hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah tan niyaz ederim.

 • Dünya genelinde gıdaya olan ihtiyaç hızla artmaktadır.Çin.,Hindistan gibi nüfusu kalabalık ülkeler Afrika ve ülkemizden tarım yapmak için toprak satın almakta veya ortaklıklar kurumaktadır.Sivrihisarlı hemşehrilerimiz tarlalarını yabancılara yok pahasına satmasınlar.Kendi aralarında şirketleşerek çiftlikler kursunlar.Yakın gelecekte tarlalar beklentilerin üzerinde değer kazanacaktır.

 • Sayın Belediye başkanımız başkanlık seçimleri sırasında Sivrihisar’ın sit alanı problemini çözme konusunda çalışma başlatacağı yönünde demeç vermişti.Ancak bugüne kadar bu konuda olumlu veya olumsuz bir yanıt almadık.

 • Hamamkarahisar(Çardak hamamı)na gelecek ziyaretçilerin , geceleyen(bir kaç gün kalan) turist haline getirebilmek için ; Sivrihisar Merkez , Nasrettin Hoca köyü , Balıkdamı , Ballıhisar gibi yerleri turlar halinde ziyaret etmeleri sağlanamaz mı acaba? Bu sayede ; hem turistlerin ilçemizde daha uzun süre kalmaları sağlanmış , hem de bölgemizin tanıtımına katkı verilmiş oludu.Hayırlı çalışmalar……

 • Milli Eğitim Emekçilerinden Emekli Öğretmen Hüsamettin ARSLAN Trafik kazası geçirmiş olup kendisi Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde yatmaktadır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizle Acil Şifalar Dileriz.

 • Sivrihisar’da oluşturulacak Nasrettin Hoca parkına ; Türk Dünyasının Hoca Nasrettin heykellleri de(ülkelerinde bilinen görünümleriyle , kendi ülke yetkililerince) törenle dikilmesi , bölgemiz için ilginç ve dikkat çekici olmaz mı acaba? Hayırlı çalışmalar…

 • Merhaba ,
  Sivrihisar’da Dokuma isimli yazınızı okudum. Yünü iğneyle keçeleştirme işlemi yaparak keçeleştiriyorum. (ürünlerime instagram.com/hatishstyle bakabilirsiniz)

  Çocuklar için yapmak istediğim objeler için temizlenmiş taranmış yün arıyorum (tercihen kıvırcık yünden ve orijinal rengi yada doğal olarak renklendirilmiş)

  Temini konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

 • KAT KARŞILIĞI ARSALAR 1-Sivrihisar Yunus Emre Mahallesinde (Yeni Devlet Hastanesi yakınında) 418 metre kare 4 kata imarlı arsamı kat karşılığı vermek istiyorum.
  2-Sivrihisar Kurşunlu Mahallesinde (Yeni Devlet Hastanesi yakınında /ANKARA-İZMİR yoluna cepheli) 461 metre kare ayrık nizam 4 kata imarlı arsamı kat karşılığı vermek istiyorum.
  Özgül KİLCİ/ Gsm: 0554 2090151

 • Ben 1969-1972 yılları arasında Sivrihisar Endüstri Meslek Lisesinde Yatılı olarak okudum. Emek verdiğiniz ve güzel hazırlamış olduğunuz Sivrihisar Web Sayfanızı görünce beni okuduğum yıllara götürdünüz teşekkür ederim.. Size ve tüm emeği geçenleri kutluyorum ellerinize sağlık.
  Tüm Sivrihisar’lılara selam gönderiyorum.

 • İnternet’te camileri araştırırken Sivrihisar ulu camii hakkında bilgi almak için sitenizin misafiri oldum. Öncelikle araştırmalarınız; bunları kişilere iletebilmek için çabalarınızı kutlarım. Güzel kapsamlı bir site olmuş tebrikler. Bu konuyla ilgili bir arkadaşımla konuşurken, söz Potuoğlu ailesine geldi ve aileyi tanıyan biri olması nedeniyle, Abidin Potuoğlu 8.-9. Dönemler değil daha uzun yıllar millet vekilliği yaptığını; hatta 1960 ihtilaliyle millet vekilliğinin son bulduğunu söyledi. Sonraki araştırmamda Abidin Potuoğlu’nun 8. 9. 10. 11. dönemlerde ESKİŞEHİR millet vekili olduğunu gördüm. Gelecek nesillere doğru bilgi verebilmek için sitenizdeki yanlışlığın düzeltilmesinin yerinde bir karar olduğu kanısındayım. Başarılı işlerinizin devamını dilerim. Esen kalın..

 • Eski belediye binasının müze olacağını öğrendim ve ilçemizde tanıtımının yapılması için büyük bir fırsat olacağını zannediyorum.. Şahsen böyle bir müze için YENİ HAMAMI nın restore edilerek orasının olmasını düşünmüştüm… Arkadaşlarımız Ulu caminin halılarının sergileneceğini belirtdiler.. Daha eski halılarında saygın bir hemşehrimiz de emanet de olduğunu biliyorum inşallah onlarda sergilenir diye düşünüyorum…

 • İş arıyorum!
  Çok ihtiyacım var ne olduğu önemli değil geçici süreliğine de olur, temizlik bile olabilir. Lütfen yardımcı olurmusunuz.

 • Sivrihisar nüfusunun azalmasını engellemek istiyorsak imalat sanayini ilçeye getirmemiz gerekir.Bu görev siyasilerin olduğu kadar ticari sivil vakıf ve derneklerinin de görevidir. Bu görevi yerine getirirken Sivrihisar sevdası dışında hiç bir kaygıya yer verilmemelidir.Sivrihisar sevdalılarına selamlar…

 • Saygıdeğer Hocam Yaşar Yurtaş’ın Sivrihisar Kültür Portalı hakkında duygu ve düşüncelerini kaleme aldığı yazısını heyecanla okudum.Siteyi hazırlayan Murat Sevimbay’ı ne kadar kutlasak azdır. Burada “Marifet,iltifata tabidir.” sözü yerini bulmuştur.Başta kaleminden bal damlayan Yaşar Hocama,Murat kardeşime teşekkürü bir borç bilir. Tüm Sivrihisarlı hemşehrilerimin bu siteye maddi,manevi desteklerini esirgemiyeceklerini ümit ederim.Saygı ve Sevgilerimle…

 • kayakent le ilgili bilgilerin çoğu gerçek değil. kayakent e türklerin yerlşmesi taş çatlasın 250 yıldır. türklre ait150 yıllık bina yoktur. bizanslılara ait çukur çeşme bile 1700 veye 1800 lü yıllara ait gözüküyor.ayrıca esbapbunarı adlı yapı bile türklere ait değildi yapı tekniği bakımından.bizanslılardan sonra türkler yerleşmiş ama ne zaman bilen yok.

  • İyi o zaman doğrusunu sen yaz bizde öğrenmiş oluruz. Buradaki bilgiler kaynaklara göre yazılmıştır.

 • Sivrihisar Yerel yönetimi başta Belediye başkanı olmak üzere Sivrihisar’ın sosyo-ekonomik kalkınması konusunda olumlu çalışmalar yaptı. Düzenlediği festivaller, islah çalışmaları v.b. kendilerini içtenlikle tebrik ederim. Ancak festivaller eski panayır görüntüsünden kurtarılmalı,turizmin yanı sıra üretime dönük yatırımlara önem verilmeli ve SİT alanı,İMAR konusunda çözüm getirilerek,Sivrihisar sokakları yıkık dökük binalardan virane manzaralardan kurtarılmalıdır.Bu konularda kamu yönetimine de görev düşmektedir.

 • Sivrihisar dan kücük bahceli oturuma müsait ev almak istiyorum , bana yardimci olmak isteyenler cevap yazsin lütfen .
  telefon numarasi yeterlidir

 • Sivrihisar dan ev almak istiyorum , bahce icinde oturuma müsait iyi durumda ve konumda olmasi tercihimdir .
  Ev satmak isteyenler aracisiz telefon numarasi ve ya whattapp hatti birakabilir .saygilarimla

Click here to post a comment
widget logo - Mesaj ve Yorumlar
sivrihisar sehrengizi 1 - Mesaj ve Yorumlar