Sivrihisar Haberleri

Çardak Hamamı

– Sivrihisar Çardak Hamamı –

Türkiye’de önemli işler yapmış çok başarılı bir Ressam ve Rus Gazeteci, Alena Palazhchenko (Алёна Палажченко) facebook sayfasında Sivrihisar Çardak Hamamı ile ilgili paylaştığı yazı ve el ile çizdiği resimler.

Çardak Hamam ile ilgili geniş bilgi için bkz.>

Haber ve Paylaşım – Koray Faydacı

Sivrihisar şehrine yakın antik Chardak hamamı var – küçük, taş, termal bir hamam. Doğrudan taş havuzun içine akan şelalesi… Bir “mantar” erkek, diğeri kadın. Sudan, denizlerden ve havuzlardan aşırı derecede hoşlanmamla beraber bu hamamı sevdim. Bütün günü içinde geçirebilirim – neyse ki, genellikle kimse yoktur ve ziyaret maliyeti ucuzdur. Bunu daha önce de çizdim (gece formatında – uzaylı giysiler gibi mor şapkalar). Ve hemen içeriden bir görünüm yapmaya karar verdim.

cardak hamam rusca - Çardak Hamamı

Чардак Баня

Недалеко от города Сиврихисар стоит древний хамам Чардак – маленький, каменный, термальный, с низвергающимся водопадом прямо в каменный бассейн… Один «грибок» мужской, второй – женский. При моей гипертрофированной нелюбви к воде, морям и бассейнам, я влюбилась в этот хамам на веки вечные. Могу провести в нём хоть целый день – благо, никого обычно нет, а стоимость посещения копеечная.
Я его уже рисовала однажды (в ночном формате – фиолетовые «шапочки», похожие на скафандры инопланетян). А теперь решила сделать вид изнутри.

cardak hamam rus ressam - Çardak Hamamı

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10158241312604735&id=680449734

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Çardak Hamamı