Safiye Çetinkaya

Hayvan Genli Ordu

Hayvan Genli Ordu

Japonya 2019 da bu tür denemeler yaptığını açıklamıştı ve onay alamamıştı o zaman. Yine iki yıl öncesi Japonya’da yayınlanan bir bilim dergisinde “Ordunun, insan ve hayvan geni karışımlı bir türden oluşması gerektiği ve böylelikle daha dayanıklı, güçlü askerler olacağı” yönünde yazılar yayınlanmıştı.

Aslında Japonya, Çin, ABD bu tür deneyleri uzun yıllardır yapıyordu. Demek ki başarılı oldular ve artık açıktan insanlığa duyuruyorlar. Bir yandan insana karşı robotlar, bir yandan hayvanlaşmış insanlar…

İyice ne yapacaklarını şaşırdılar Hep dediğimiz noktaya yine geliyoruz işte. Allah’ın yarattığı fıtratı bozmadan insanlığa faydalı olacak, bilimde, ilimde, fende, tarımda, astronomide, tıpta başarılı olacak evlatlar yetiştirmeliyiz…

Yoksa gelecek nesilleri bu esfeli safilin guruplara kurban edeceğiz. Allah korusun. Zor ve kirli bir çağa denk geldik. Müslüman olarak doğduk, Müslüman olarak ölmeyi nasip eylesin Rabbim bizlere.

***

Kesinlikle zina suç sayılmalı. Mümin olan zaten zina yapmaz. Lakin bazı kişiler vardır ki, onlar sadece kanunlardan korkarlar. Tv’den gözüme ilişti. Üç çocuğu olan bir bayan henüz evliyken çocuklarını ve eşini bırakıp, 5 çocuğu olan bir adama gidiyor.

Bir yıl izlerini kaybettiriyor. Arada bir eşlerini arayıp “Bunalımdayım, sakinliğe ihtiyacım var. Döneceğim geri bekle…” diyorlar. 5 çocuklu adamın ailesi perişan, diğer 3 çocuklu adam perişan. Her iki tarafın çocukları anne ve babasını merak ediyor, gelecek diye bekliyor. Şimdi bu adam karısını bir öfkeyle öldürse hepimiz ayağa kalkarız. Kabul etse demediğimiz laf kalmaz.

Bir yıldır ortada yoklar, her iki tarafta boşanamıyor. O çocukların psikolojilerini düşünen hiç yok. Adam karısına sesleniyor “Benim nikâhımın altında, benim soyadımı taşırken zina yapıyorsun. Bana boy…lu dedirtiyorsun. Çık gel boşanalım” diyor. Kadın kocasına sesleniyor “5 çocuk doğurdum sana. Bu muydu karşılığı. Çık gel boşanalım” Adam “Seni asla boşamayacağım. Çocuklarımın başında duracaksın” diyor.

Eee şimdi bu iki taraf da ne yapsın? İki dengesiz zevki sefalarını (çok özür dilerim) sürecek diye toplum olarak zinaya göz mü yumacağız? Ya geride kalanlara ne gözle bakacağız, ne diyeceğiz?

Evlilik birliğini bu şekilde nikâhlıyken dağıtanlar kesinlikle karşı tarafın gururunu hiçe saydığı için tazminat ödemeli ve ceza almalı. Belli ki bu tür insanlar Allah’tan korkmuyorlar, hiç değilse kanunlar ile bu dünyada cezalandırılmalılar. Bir toplumun ahlâkî değerlerinin çökmesi, devletin çökmesine sebep olur.

safiye cetinkaya - Hayvan Genli Ordu
Safiye Çetinkaya

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Hayvan Genli Ordu