Haber Arşivi

Mayıs 2015 Gündem Yorumları

GÜNDEM YORUMLARI

‘’Osmanlıda olduğu gibi imarethane ve aşevi tarzı yaklaşımlar ilçemiz belediyesi tarafından gündeme getirilse mobil araçlarla ihtiyaç sahibi unutulmuş kimsesizlerin kimsesi olunsa çok mu külfet olur Ramazanlık değil sürekli olsa’’

‘’ Şehrimizde tam olarak 3 gündür sular akmıyor. Belirsiz sureli kesintiler artık bezdirdi gerek ilçede gerek 185’te bir cevap bulmak mümkün değil standart ve seçmece cevaplar Elektrik kesikliği, boru değişimi, dinamo arızası, boru patlağı.’’ Gibi söylemler.

Kanalizasyon ve Bağlantıları (birçok bina çıkışları tıkandığı için insanlar kendileri bağlanmasını istemektedirler) ve en işlek cadde olan Hızır Bey heykeli yanında tehlikeli dehliz oluşmuş 1 aydır yapılmayan arızalar sorunu için Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ilgi alanına girmektedir.  13.05.2015

* * *

Sivrihisar’da Şölen Var.

7 Haziran Seçimlerine kısa süre kalması ile Siyasi Partiler araç ve kalabalıkla şölen yaptılar.

AK PARTİ konvoyu Bakan ve Milletvekilleri ile Şehri turladı. Şehrimize araba ile gelen PROF. DR. NABİ AVCI Partililer ile buluşarak görüş alış verişinde bulundular. Bugün Yunus Emre’yi ziyaret sonrası uğrayarak Eskişehir’e geçtiler.

CHP Sivrihisar’a zengin kadrosu ve Eski Milletvekili yeni Odun Pazarı Belediye Başkanı Kazım KURT ve Sivrihisarlı Erdal ÇAKICIER Sivrihisar sokaklarını dolaşarak oy istediler.

MHP Sivrihisar’a 2 Sıra Millet Vekili DR. Kayhan ÇAĞLAR ve siyasiler ile halkın arasında dolaştılar. Sayın Doktorumuz ben bir Sivrihisarlıyım diyerek Esnaf Ziyaretleri ile devam ettiler.

HDP Sivrihisar sokaklarında oy isteyenler arasında idi. Aynı zamanda üye kayıtlarını da yaparak oy oranlarının Sivrihisar’da baraj üzerinde olacağını belirtmekteler.

Milli İttifak arabaları Sivrihisar Sokaklarında dolaşarak oy istediler.

Sivrihisar ve Mahalle Halkının Siyasilerden istediği ve yüzlerine dahi söylemekten çekinmedikleri Seçim sonrası unutulduklarının özellikle Milletvekili çıkaranların Sivrihisar’ı unutmamalarını istiyorlar.

Bugünün özel olması Sivrihisar Uça Park içinde kutlamalarla devam etti. Birçok Vatandaşın Uça Parkta Mangal ve yer sofrası görülmeye değerdi.

* * *

Osmangazi Üniversite Yönetimi Acilen Sivrihisar Meslek Yüksek Okulunun Kapasitesini artırmalı ve tercih sebebi olacak düzenlemelere gitmeli.

Sivrihisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de bir yıl içinde kadrolarına kattığı 90 kişi ile Ev sahipleri ve Öğrenci velilerini sevindirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Eskişehir’in Bakanında Sivrihisar’a FEN LİSESİ yaptırmasının Göç yollarını tersine çevirecek avantajı olacağı kanısındayız. Sivrihisarlı 100 kadar öğrencinin başka şehirlerde Fen Lisesi yalnız veya ailece gittiği bilinmektedir.

Hani dedi ki bir bilen bu kadar nüfus varsa belki alınır her şeyden bir dilim ekmek diye. Fakat ne görelim etkisizce bir hareket çizdiler ve topluluklarda kaldı çekindiğimiz resimler. Milletvekili seçimleri için aday olan Sivrihisarlıların en avantajlısı Mustafa Kemal BİÇERLİ dışında umudumuz kalmadı. Tüm Partiler söz birliği yapmışcasına atıverdiler Sivrihisar’ı bir tarafa.

İyi tarafı kendi kendimizle avunmasını bileceğiz galiba, elimizdekine sahip çıkmak derken Sivrihisar Belediye Başkanını İktidar Partisi adayını seçtiği için Sivrihisarlı biraz hizmet göreceğiz gibi.

Şimdi Sivrihisar için Turizm için çalışma başlatan Sivrihisar Belediyesine başarılar dileriz. Zayımoğlu Konağı etrafında restorasyon çalışmalarına başlandı. Birde Değerimiz Nasreddin Hoca’ya sahip çıkar ve yol boyunda resmedebilirsek bir adım daha atmış olacağız.

* * *

KAYBEDENLERİN KAZANDIĞI AN
Fikret ARSLAN Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Tarafından Büyük Şehir Belediyesi Sivrihisar Koordinatörlüğüne atandı.

Son yerel seçimlerde Demokrat Partiden CHP’ye Transfer olan ve Sivrihisar’da Hiçbir seçimde varlık gösteremeyen CHP’nin, adayı olarak Sivrihisar Belediye Başkanlığına aday olan Fikret ARSLAN Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi tarafından Sivrihisar Bölge Koordinatörlüğüne atandı. Kendisine hayırlı olsun.

Eskişehir’in Büyük Şehir Belediye Başkanı Söyleminde Sivrihisar’da taş üstüne taş koymam demiş, Taş koymadı ama Haziran Seçimleri öncesi CHP’ye Son dakika da transfer olan Fikret ARSLAN’I koymuş oldu.

CHP Bir taşta Sayın Erdal ÇAKICIER’i altıncı sıraya koydu, büyüksün BÜYÜKERŞEN Teşkilata inat bu tercihte iyi. Sivrihisar Yeni Gündem

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Mayıs 2015 Gündem Yorumları