Ülke Haberleri

Milletimizin Başı Sağolsun

Türkiye 13 Vatan Evladına Ağlıyor. Milletimizin Başı Sağolsun

sehit toren - Milletimizin Başı Sağolsun

Türk Silahlı Kuvvetleri terör unsurları için büyük bir operasyon düzenledi. Değişik zamanlarda kaçırılarak Kuzey Irak Gara bölgesinde* bir mağarada uzun zamandır alıkonulan asker ve polis 13 vatandaşımız kurtarma operasyonu sırasında Pkk/Ypg li teröristlerce başlarından vurularak şehit edilmiştir. Ayrıca Operasyon sırasında 3 askerimiz şehit oldu ve 3 askerimiz de yaralandı.

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet, Anne ve Babası olmak üzere acılı ve kederli Ailelerine Sabır diliyoruz. Ölüm elbette acı bir olaydır, özellikle geride kalanlar için. Asırlarca vatan denilen topraklarda güvenle yaşıyorsak, şehitlerimiz sayesindedir. Allah (C.C.) makamlarını cennet etsin, şehitlerimizin gittikleri yerde mutlu olduklarına inanıyoruz.

Ordumuzun, hain terör örgütü PKK’ya karşı 13 Şubat 2021 Cumartesi günü gerçekleştirdiği Pençe Kartal 2 Operasyonunda teröristlerin alçakça infaz ettikleri Şehitlerimizin isimleri açıklandı.

1- Şehit E. PEKÇETİN
2- Şehit A. GÜNEL
3- Şehit Polis Memuru SEDAT YABALAK (Mersin/Anamur) “Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü kadrosundan”
4- Şehit Polis Memuru VEDAT KAYA (Mardin) “İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosundan”
5- Şehit Astsubay SEMİH ÖZBEY (Malatya)
6- Şehit Uzman Çavuş HÜSEYİN SARI (Kahramanmaraş)
7- Şehit Uzman Çavuş MEVLÜT KAHVECİ (Eskişehir/Merkez)
8- Şehit Uzman Çavuş SEDAT VARDAR (Bingöl)
9- Şehit Uzman Çavuş ÜMİT GICIR (Kırıkkale/Delice)
10- Şehit Er ADİL KAVAKLI (Osmaniye)
11- Şehit Er MÜSLÜM ALTUNTAŞ (Şanlıurfa/Halfeti)
12- Şehit Er SEDAT SORGUN (Erzurum)
13- Şehit Er SÜLEYMAN SUNGUR (Siirt)

Eskişehir’den Şehidimiz Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin cenazesi 15 Şubat Pazartesi günü öğle namazını müteakip Reşadiye Camiinden kaldırılıp Kanlıpınar Şehitliğine defin edildi.

Şehit Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin Aslen Konya Çeltikli olduğu, Fevzi Çakmak Mahallesinde oturduğu 2016 yılından beri Babası Oğlunu Pkk’nın elinden kurtarmak için Devletle irtibat halinde olduğunu öğrendik.

Düşünmek bile çok zor tam 6 yıl esaret, hapisten de kötü. Hiçbir eşyanız yanınızda yok, elbiseniz ve çamaşırınızın yedeği yok yıkama imkanı yok ve insan müsveddelerinin yaptığı hakaretlere katlanmak ve Ailelerinin çektiği hele ki analarının çektiği bu acıyı ne hafifletir ki. O bölge yerle yeksan olsa yüreğimiz soğumaz. Kalleşçe yapılan bu olay unutulmaz. Bundan dolayı terör örgütlerini lanetliyor, DESTEK verenleri de Allah’a havale ediyoruz. 1

Peygamber Efendimiz (SAV) ”Kötülüğe sebep olmak, onu yapmak gibidir” buyurmuşlardır.

Türkiye üzerinde kötü emelleri olan ve küresel güçlerin taşeronluğunu yapan PKK, Türk Devletine savaş açmış bir terör örgütüdür. Hedefi ise Türkiye’yi bölmektir. Bugüne kadar on binlerce güvenlik kuvvetimizi ve on binlerce sivili şehit etmiş, ülkemize maddi açıdan büyük bir maliyeti olmuştur. 2

***

* Irak’ın Kuzeyinde bulunan ve dağlık bir araziye sahip olan Gara bölgesi, Türkiye sınırından yaklaşık 40 kilometre uzaklıktadır.

Sivrihisar Kültür ve Haber Portalı
1- E. KAYA
2- N. VATANSEVER

1 Comment

  • EMEĞİNE YÜREĞİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL OLMUŞ ALLAH RAHMET EYLESİN MEKANLARI CENNET OLSUN İNŞALLAH

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Milletimizin Başı Sağolsun