Yazarlar

Necmi Günay

ÖZGEÇMİŞ

05.11.1963 yılında Sivrihisar’da (Dünyanın Merkezinde) Yenice mahallesi, Buğday sokak, No: 1 de dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya geldi.

necmi gunay - Necmi Günay

İlkokulu Cumhuriyet İlkokulunda, Ortaokulu Sivrihisar Lisesi orta kısmında, Lise eğitimimi ise Sivrihisar Endüstri Meslek Lisesi Motor bölümünde 1982 yılında tamamladı.

1983 yılında Balıkesir’de askeri eğitim sonrası 32. dönem Ordu donatım Teknisyeni Astsubay olarak göreve başladı. Sırasıyla; Diyarbakır, Malatya, Erzurum, Edirne, Isparta, Tunceli, Ankara, Şırnak’ta görev yaptıktan sonra 2007 Şubat ayında 24 yıllık görevinden kendi isteği ile emekli oldu.

Aktif olarak Goalball, Futsall (her iki dalda görme engellilerle ilgili spor dalı), Yelken, Motosiklet, Otomobil sporları gözetmeni ve Bilek güreşi hakemlikleri vardır.

Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesi İktisadi ve İdareler Bölümü Halkla İlişkiler Programında Ön Lisans, yine Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi, İşletme Bölümünde Lisans, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde “İşletme” dalında Yüksek Lisans (Master) eğitimini tamamladı.

SİV-DER (Sivrihisar Kültür, Turizm, Sosyal Dayanışma ve Tanıtım Derneği) kurucu üyesi ve yönetim kurulu üyesi, Ankara Sivrihisar Derneği Genel Merkez yönetim kurulu üyesi, Eskişehir Sivrihisar Sosyal Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu üyesi, NAS-DER (Nasrettin Hoca Eğitim, Kültür, Araştırma ve Tanıtım Derneği) üyesi, Eskişehir Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi ve Temad (Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği) üyesi olup Kültür Turizm ve Kalkınma Federasyonunun Eskişehir İl Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Yazarın 2011 de çıkan “Hayırlı İşler”, 2014 de çıkan “Sivrihisar’ın Gülleri HAKIKLAR”, 2015 de çıkan “SİVRİHİSARCA”, “Şiirlerde Sivrihisar” ve “Sivrihisar Yöresel Kelimeler ve Deyimler Sözlüğü” olmak üzere yayınlanmış 5 eseri bulunmaktadır.

Yerel gazetelerde ve bölgesel İnternet sitelerinde belirli aralıklarla yazıları çıkmaktadır. Yazıların içeriği ve büyük çoğunluğu “Sivrihisar’ın gelişmesi, marka kent haline gelmesi ve modern bir yüze kavuşması, tarih, kültür ve turizm kenti” olması içindir.

Nuray GÜNAY ile 27 yıllık evli, GÜNAY ve KUBİLAY adında iki erkek evladı bulunmaktadır.

Aralık 2013

0 507 218 30 66

Add Comment

Click here to post a comment

dizi
logo
sivrihisar sehrengizi 1 - Necmi Günay